Фиорентина се класира за основната фаза в Лигата на конференциите, след като победи драматично Академия Пушкаш като гост в Унгария с 5:4 в мач-реванш от плейофите в третия по сила европейски клубен турнир.

Редовното време завърши 1:1. Мойс Кийн вкара за „виолетовите“ в 59-ата минута, но Ласло Наги изравни от дузпа в 7-ата минута на добавеното време на срещата и така направи общия резултат в двата мача 4:4.

Фиорентина завърши редовното време с 10 души заради директен червен картон на Лука Раниери в 4-ата минута на добавеното време на срещата.

В продълженията не падна нов гол, но за сметка на това Пиетро Комуцо бе изгонен с втори жълт картон и Фиорентина остана с 9 души, но успя да вкара мача в изпълнение на дузпи.

При тях Давид де Хеа спаси удара от бялата точка на Роланд Шолноки и така Фиорентина спечели с 5:4 изпълнението на дузпите и отново ще играе в Лигата на конференциите, където игра на финал в последните два сезон.

Челси допусна неочаквана загуба с 1:2 от швейцарския Сервет в реванша, но въпреки това се класира за същинската фаза на турнира Лига на конференциите с общ резултат 3:2.

Както и в първия мач, игран в Лондон, отново Кристофър Нкунку откри резултата от дузпа. Това се случи още в 14-ата минута, ала в 32-ата Жереми Гилемено изравни, а в 72-ата резервата Ензо Кривели донесе успеха на домакините.

Цял мач за тях игра бившият защитник на ЦСКА Брадли Мазику, но трябва да се отбележи, че новият мениджър на Челси Енцо Мареска направи цели 10 промени от победата с 6:2 над Уулвс във Висшата лига през уикенда като мястото си сред титулярите запази единствено Енцо Фернандес.