Фиорентина победи Сиваспор с 1:0 у дома в първи мач от 1/8-финалите на Лигата на конференциите.

Бившият играч на ЦСКА Жорди Кайседо започна титуляр за гостите, а в 28-ата минута си освободи пространство за изстрел на границата на наказателното поле, но стреля над вратата.

Единственото попадение за "виолетовите" бе дело на Антонин Барак, който се разписа в 69-ата минута. Минута преди попадението на Барак Кайседо бе изваден от игра заради контузия.

В 90-ата минута играчът на Сивасспор Макс Градел получи директен червен картон за груба игра.

Базел завърши 2:2 у дома със Слован (Братислава) в най-резултатния от късните мачове в Лигата на конференциите.

Швейцарците поведоха в 6-ата минута с гол на Зеки Амдуни, но само десет след това Юрий Медведев възстанови равенството. Пет минути преди края на първата част Анди Зечири отново даде преднина на Базел, но в 70-ата минута Малик Абубакари оформи крайното 2:2.

Гент и Башакшехир също не се победиха, завършвайки 1:1. В 16-ата минута Стефано Окака се разписа за гостите от Турция, а в 35-ата Емануел Гифт вкара за 1:1.

Лех (Познан) се справи с Юргорден с 2:0 с по едно попадение във всяко полувреме. В края на първото Антонио Милич изведе поляците напред в резултата, а в края на второто Филип Мархвински удвои преднината им преди реванша.

Реваншът между Гент и Истанбул Башакшехир ще се проведе на 15 март. Всички останали отбори ще играят на 16 март.