Кипърският АЕК (Ларнака) се класира за първи път в кратката си история на осминафинал в европейски клубен турнир. "Жълто-зелените" от Острова на Афродита измъкнаха 0:0 при гостуването на Днипро-1 (Украйна) на стадиона в словашкия град Кошице. Първата среща те спечелиха с 1:0.

Напред продължават още Лацио, както и молдовският Шериф (Тираспол), който хвърлиха още една бомба.

Лацио завърши комфортно 0:0 при гостуването си на стадиона на ЧФР Клуж и се възползва от успеха с 1:0 в италианската столица Рим.

Шериф (Тираспол) преодоля поражението с 0:1 у дома от сръбския гранд Партизан и спечели с 3:1 в Белград. След 1:1 преди почивката, Мохамед Диоп вкара два гола за молдовците. Иначе Партизан излезе напред чрез Куинси Менинг в 13-ата минута, а Седрик Бадоло от дузпа изравни в 22-ата минута. През втората част Шериф показа страхотна физическа подготовка и буквално прегази Партизан.