Лацио се провали у дома срещу АЗ Алкмаар, след като допусна пълен обрат и загуби с 1:2 на „Олимпико“ в първия 1/8-финален между двата отбора в Лигата на конференциите.

Домакините натиснаха в началото и поведоха с гол на Педро (18) след асистенция на Матия Дзакани. До края на полувремето пропуски направиха Педро и Свен Миянанс, който в 31-ата минута нацели страничната греда на домакините. В последната минута на тази част Вангелис Павлидис (45) изравни след пас на Йеспер Карлсон.

След почивката в 52-ата минута Фелипе Андерсон пропусна сам срещу австралийския страж на гостите Матю Райън, който отрази удара му. Десет минути по-късно унгарецът Милош Керкез (62) направи пълния обрат за нидерландците след нова асистенция на Карлсон.

В 80-ата минута Фелипе Андерсон бе изведен зад гърба на отбраната на АЗ Алкмаар, напредна в наказателното поле и шутира, но топката мина покрай десния страничен стълб.

Реваншът в Алкмаар е на 16 март от 22:00 часа българско време.