ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски победи Апоел Беер Шева (Израел) с 2:1 в реванш от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите и след 0:0 в първия мач продължава напред.

В следващия кръг столичани се изправят срещу германския Айнтрахт (Франкфурт). Левски не бе отстранявал два последователни тима в евротурнирите (Шкупи и тази вечер Апоел) от 2010 година насам, когато влиза в груповата фаза на Лига Европа.

Срещата на "Герена" бе под №70 за отбора в Европа и започна с по-активна игра на "сините", които пропиляха две възможности в първите осем минути.

Малко след това започналият като титуляр за израелците български национал Йоан Стоянов отправи първия по-опасен удар към Пламен Андреев.

Резултатът бе открит след четвърт час игра. Уелтън засече центриране на Патрик-Габриел Галчев и с глава се разписа за 1:0.

След половин час игра Ги Бадеш шутира от сериозна дистанция, но право в ръцете на Андреев. Четири минути по-късно Рой Гордона нанесе много мощен изстрел пред наказателното поле на "сините", но топката профуча на сантиметри над напречната греда.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Десет минути след началото на втората част Апоел пропусна много добра възможност да изравни. Българинът Йоан Стоянов стреля от няколко метра, но Пламен Андреев спаси.

Следващите минути бяха белязани от няколко смени и по-твърда игра от страна на Апоел. Четвърт час преди края реферът Думитру Мунтеан (Молдова) спести явен втори жълт картон на Рой Гордона.

Гостите бяха близо до това да изравнят в 78-ата минута след опасен удар под напречната греда, дело на Гуй Бадаш. Секунди по-късно Йоан Стоянов засече центриране пред вратата на Левски и изравни с техничен удар (1:1).

Попадението му е първото, реализирано от българин срещу "сините" в европейски мач. Допуснатият гол пък попречи на вратаря на Левски Пламен Андреев да се нареди до Димитър Иванков и Георги Петков, които са с по четири поредни мача без допуснато попадение в евротурнирите.

В последните минути Левски натисна съперника и имаше възможности да стигне до победата в редовното време, но направи няколко пропуска. Роналдо все пак успя да се възползва от отбита топка в наказателното поле и изправи на крака феновете с гол за 2:1 в продължението, оказал се победен.

ЛЕВСКИ - АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА 2:1
1:0 Уелтън (15'), 1:1 Йоан Стоянов (78'), 2:1 Роналдо (90+6')

По-важното от мача по минути:

0' Минута мълчание в памет на убития от фенове на Динамо (Загреб) привърженик на гръцкия АЕК.
0' На трибуните на "Герена" е намушканият в Скопие преди мача с Шкупи Драгомир Андонов, който бе посрещнат като герой от привържениците на "сините".

1' Начало на срещата.
1' Първа опасна атака в мача! Уелтън стреля, но над вратата на Апоел.
8'  Още един удар към вратата на гостите! Асен Митков шутира, но без проблем за Офир Марсиано.
12'  Шанс за Апоел! Българинът Йоан Стоянов се измъкна пред вратата на Левски и отправи удар, но Андреев изби в корнер.
15'  ГОООООЛ за Левски! Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно към далечната греда, където Уелтън игра с глава и откри резултата.
30' Опасен удар към вратата на Левски! Ги Бадеш стреля, но Андреев улови.
34'  Нова възможност за Апоел!  Рой Гордана нанесе много мощен изстрел, но на сантиметри над вратата на "сините".
45' Роналдо стреля от границата на наказателното поле, но твърде слабо и неточно.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
56'  Какъв шанс за гостите! Йоан Стоянов се измъкна от Патрик-Габриел Галчев и стреля от няколко метра, но Пламен Андреев успя да избие.
57' Опасно центриране към вратата на Левски, топката е отклонена към далечния ъгъл, но не попадна в целта.
73' Рой Гордона от тима на Апоел се размина с явен жълт картон, който можеше да му е втори в мача. Реферът обаче реши само да го предупреди.
74' Краев получи топката след центриране, но я прати над вратата на съперника.
78'  Много опасен удар на Гуй Бадаш, но Пламен Андреев спаси.
78'  ГОЛ за Апоел! Йоан Стоянов засече центриране и с техничен удар насочи топката в далечния ъгъл на Пламен Андреев.
88' Остро центриране към Роналдо в наказателното поле на Апоел, но топката не стигна до бразилеца.
90'  Бомбен удар на Галчев от границата  на наказателното поле, но на сантиметри над напречната греда.
90+6'  ГООООООЛ на Роналдо! Бразилецът овладя топката и я прати в левия ъгъл на вратата на Апоел.
90+8' Нерви на терена. Играчи на двата тима се спречкаха, реферът вади жълти картони.
90+10 Край на мача!

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами , 8. Андриан Краев - К, 27. Асен Митков  (60'  5. Келиан ван дер Каап), 37. Дарлан (90+9'  20. Асен Чандъров), 17. Уелтън  (82'  11. Джавад Ел Джемили ), 9. Рикардиньо (82'  14. Илиян Стефанов ), 7. Роналдо
Резерви: 99. Иван Андонов, 16. Преслав Бачев, 21. Кристиян Йовов, 97. Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

Hapoel Be'er Sheva FCАПОЕЛ: 1. Офир Марсиано, 6. Aбу Абаид (46 11. Сагив Йехезкел ), 35. Лукас Барейро, 4. Мигел Витор – К, 22. Елдер Лопеш , 8. Рой Гордона  (76 23. Кристофер Патерсон) , 19. Шай Елиас , 33. Константин Паун (46'  16. Амир Ганах), 24. Гуй Бадаш, 27. Йоан Стоянов , 10. Томер Хемед (59  9. Патрик Климала (63  17. Алон Туржеман))
Резерви: 55. Нив Елиаси, 2. Ари Меренщайн, 3. Харел Шалом, 7. Рамзи Сафур, 15. Илай Мадмон, 18. Ейтан Тиби, , 28. Антонио Сефер
Треньор: Елянив Барда

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Съдия: Думитру Мунтеан (Молдова)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР