ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Лудогорец стартира по впечатляващ начин в груповата фаза на турнира Лига на конференциите. Отборът на Ивайло Петев прегази с 4:0 Спартак (Търнава), след като надигра словаците. И четирите попадения паднаха през второто полувреме. Иван Йорданов вкара страхотен гол малко след почивката и даде преднина на "орлите". Малко след това - в 51-ата минута, Якуб Пьотровски удвои. Oтново полякът беше точен в 63-ата минута и домакините поведоха с комфортното 3:0. В последните секудни резервата Руан Секо оформи крайното 4:0.

В другата среща от група "H" Фенербахче спечели с 3:1 домакинството си на датския Нордселанд.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев зaложи на вратата на Симон Слуга и пред него в защита - Аслак Фон Витри, Сонко Сундберг, Оливие Вердон и Франсиско Гомес. В халфовата линия започнаха Иван Йорданов, Якуб Пьотровски и Клод Гонсалвеш. На върха на атаката стартира Матиас Тисера, подпомаган по крилата от Бърнард Текпетей и Кайо Видал.

Текпетей и Гонсалвеш бяха най-активни през първата част, в която обаче гол не падна. Двамата, както и Якуб Пьотровски и Аслак Фон Витри направиха пропуски.

За гостите от Търнава на резервната скамейка остана бившият футболист на Левски Роман Прохазка. За сметка на това игралият преди време в Пирин (Благоевград) Кристиан Кощърна беше титуляр за словаците.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Възпитаниците на Ивайло Петев започнаха вихрено второто полувреме и бързо поведоха с 2:0. По-малко от минута след подновяването на играта домакините откриха резултата. Текпетей комбинира с Иван Йорданов, който отдясно си нагласи топката на левия крак и я изпрати неспасяемо в долния ляв ъгъл на Доминик Такач, отбелязвайки страхотен гол - 1:0.

Само четири минути по-късно Тисера получи топката с гръб към вратата на гостите, обърна се и направи дрибъл, пускайки към халфа, който на втора греда я засече в опразнената врата - 2:0.

В 63-ата минута "орлите" тотално отказаха съперника, повеждайки с 3:0. Клод Гонсалвеш отне топката и комбинира с Текпетей. Ганаецът продължи за Пьотровски, който технично се разписа в долния ляв ъгъл. Малко след това Текпетей изведе Гонсалвеш очи в очи срещу Такач, но той не успя да го преодолее. Минути по-късно пропуск направи и Оливие Вердон с глава.

В 75-ата минута късметът отново избяга на Клод Гонсалвеш. Играчът на домакините стреля от воле, но над напречната греда. В 84-ата минута появилият се на смяна за Спартак Роман Прохазка отправи неточен удар и не затрудни Симон Слуга.

До края "орлите" стигнаха до още по-изразителна победа. В четвъртата минута на добавеното време резервата Руан Секо вкара технично, копвайки топката и прехвърляйки Такач, който преди това отрази далечен удар на Пьотровски.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

Класирането в Efbet Лига

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТАК (Търнава) 4:0
1:0 Иван Йорданов (46), 2:0 Якуб Пьотровски (51), 3:0 Якуб Пьотровски (63), 4:0 Руан Секо (90+3)

По-важното от мача по минути:
* Минута мълчание в памет на жертвите от земетресението в Мароко и наводненията в Либия.
1 - Начало на двубоя.
5  Първи жълт картон в мача, получи го Адриан Желкович, който посече Якуб Пьотровски.
7 - Текпетей навлезе на скорост отдясно в наказателното поле и шутира, ударът му бе блокиран. Последва добавка на Якуб Пьотровски, след рикошет в съперник обаче топката стана лесна за Доминик Такач.
15 - Филип Байнович стреля от воле встрани от вратата на Лудогорец.
19  Текпетей преодоля противник и отправи опасен удар по земя, Такач спаси.
27 - Аслак Фон Витри също пробва мерника си, стражът на Спартак отново се справи.
34  Спартак (Търнава) стигна до първия си удар във вратата на Симон Слуга. Коша засече с глава след корнер, но в обсега на стража на Лудогорец.
45  Далечен изстрел на Клод Гонсалвеш, топката прелетя на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Такач.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец след страхотно попадение на Иван Йорданов! Българският национал се разписа с мощен изстрел от над 20 метра, изпращайки топката неспасяемо в левия ъгъл на Доминик Такач. Асистира му Текпетей.
51
 ГОООЛ! Якуб Пьотровски прави 2:0 за Лудогорец! Матиас Тисера получи топката с гръб към вратата на съперника, обърна се и направи дрибъл, пускайки към халфа, който на втора греда я засече в опразнената врата.
59  Първа смяна за Лудогорец - Руан Секо влиза в игра, Тисера излиза.
63  ГОООЛ! 3:0 за домакините, Пьотровски с второ попадение! Играчите на Спартак (Търнава) сгрешиха при изпълнение на тъч, Клод Гонсалвеш отне топката и комбинира с Текпетей. Ганаецът продължи към Пьотровски, който технично прати топката в долния ляв ъгъл на Такач.
66  Текпетей изведе Гонсалвеш зад гърба на отбраната, очи в очи срещу Такач, ударът му обаче беше право в тялото на стража.
75  Клод Гонсалвеш с нов опит да отбележи, този път стреля над напречната греда.
82 - Появилият се на смяна за гостите Роман Прохазка отправи неточен удар към вратата на "орлите".
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4  ГООЛ! Руан Секо оформя крайното 4:0 за Лудогорец! Далечен удар на Пьотровски, вратарят на гостите отрази. Руан Секо изскочи от втора позиция и технично копна топката, прехвърляйки Такач.
90+4 - Край на мача. Лудогорец отвя с 4:0 Спартак (Търнава).

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон , 82. Иван Йорданов  (73  30.Педро Нареси), 6. Якуб Пьотровски  , 8. Клод Гонсалвеш (85  64.Доминик Янков), 37. Бърнард Текпетей (к) (85  11. Мунир Шуиар), 77. Кайо Видал (73  90.Спас Делев), 10. Матиас Тисера (59  99.Руан Секо )
Резерви: 1. Серджо Падт, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 11. Мунир Шуиар, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо
Треньор: Ивайло Петев

Търнава
СПАРТАК (Търнава): 71. Доминик Такач, 26. Себастиан Коша, 4. Николас Горосито (46   3. Андрей Джурич), 24. Кристиан Кощърна, 80. Адриан Желкович  (72  6.Роман Прохазка ), 29. Мартин Микович (к) , 25. Филип Баинович, 1 Маритн Шулек, 27. Ян Бернат (57  23. Ерик Даниел), 57. Михал Джуриш (72  17.Якуб Паур), 97. Келвин Офори (72  11.Филип Азанго)
Резерви: 72. Мартин Вантруба, 3. Андрей Джурич, 5. Миха Компан Брезник, 6. Роман Прохазка, 8. Самуел Щефаник, 11. Филип Азанго, 13. Марек Уйлаки, 17. Якуб Паур, 19. Милан Ристовски, 20. Азиз Осени, 23. Ерик Даниел
Tреньор: Михал Гашпарик

Разград, стадион „Хювефарма Арена"
Съдия: Генч Нуза (Косово)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изразителна победа и първи три точки в групите на Лига на Конференциите Край на мача. Победа за Лудогорец с 4:0 ...

Публикувахте от PFC Ludogorets 1945 в Четвъртък, 21 септември 2023 г.