Попълнете търсена ключова дума или фраза

Лудогорец с добър резултат след здрава битка в Женева

Българският шампион за първи път не допусна гол в Швейцария, със Сервет ще решават всичко на реванша в Разград

Снимка: Startphoto.bg
1 от 5

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Сервет и Лудогорец завършиха 0:0 в Женева първия си мач от плейофния кръг на елимациите в турнира Лига на конференциите и ще решават всичко на реванша в Разград след седмица, а победителят ще се класира за осминафиналите.

Домакините отправиха повече удари, но не успяха да ги материализират в попадение, а за „орлите“ добри възможности пропуснаха крайните бранители Сон и Аслак Фон Витри. В крайна сметка българският шампион не допусна попадение за първи път при визита в Швейцария. Едно полувреме за швейцарците изигра бившият защитник на ЦСКА Брадли Мазику, който си изкара и жълт картон заради фал срещу Бърнард Текпетей.

Феновете на домакините направиха впечатляваща хореография преди мача, като изобразиха "Йода" от популярния филм "Меджузвездни войни".

Още в 4-ата минута Кайо Видал отправи първия точен удар в срещата, но топката рикошира, след което стана лесна за улавяне от вратаря Жереми Фрик. "Орлите" продължиха да са по-активни и в 11-ата минута Якуб Пьотровски отправи силен удар към швейцарската врата, но бранител блокира топката. Тя отиде вляво към Сон, който стреля технично с десния крак, а стражът Фрик спаси с вещина. Шест минути по-късно домакините отвърнаха с със силен удар на Гийемено от малък ъгъл, но Серджио Падт внимаваше и изби в корнер. След него Северин засече топката, която рикошира в бранител и се запъти към вратата на "орлите", но нидерландският страж отново показа добър рефлекс и спаси.

Лека полека двата тима успокоиха темпото на стадиона край Женевското езеро, чакайки грешка на съперника, до каквато обаче не се стигаше. В 41-ата минута Бендегуз Бола шутира от пряк свободен удар високо над напречната греда на Падт, а три минути след това Гийемено получи топката от Кривели и шутира, но Вердон с тяло блокира удара. След това последва нов, а Фон Витри се размина да изчисти напред и топката мина под крака му и излезе в корнер, от който не произлезе нищо сериозно пред вратата на българския шампион.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След почивката Сервет натисна и първо Бендегуз Бола шутира по диагонала в 55-ата минута, след като финтира Пьотровски, а Падт блокира, макар и неуверено. Минута след това Мирослав Стеванович опита удар от средна дистанция, но №9 не се справи достатъчно солидно, за да отправи точен изстрел към вратата на разградчани.

В 66-ата минута Кейго Цуемото пласира отлично центриране към босненеца Стеванович. Той изпревари Сонко и стреля с глава, но топката профуча край десния страничен стълб на Падт. Шест минути след това Рик Джонатан създаде опасност, извеждайки нападателя Квадво Дуа в наказателното поле. Швейцарецът отправи удар с левия крак, но доста неточен.

Сервет създаде поредното си добро нападение в 82-ата минута, когато Антунеш беше оставен непокрит вляво и стреля, но Енцо Кривели блокира удара на неговия съотборник. В 86-ата минута дойде първият шут на Лудогорец през второто полувреме, след като полякът Пьотровски отлично видя вдясно непокрития Аслак Фон Витри. Нидерландецът отправи силен удар в близкия ъгъл на вратаря, но топката не намери очертанията на вратата. До края нямаше повече интересни положения.

Реваншът на „Хювефарма Арена“ е след една седмица на 22 февруари от 19:45 часа и двата тима имат всички шансове да се класират за осминафиналите на турнира.

СЕРВЕТ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
4 - Кайо Видал отправи първи точен удар в мача, а вратарят на Сервет Жереми Фрик улови без проблеми.
11 - Сон отправи много красив удар от дистанция в 11-ата минута, насочвайки топката в горния ляв ъгъл на вратата, но Жереми Фрик се намеси превъзходно и успя да избие в корнер.
17 - Жереми Гиймено получи повече пространство в наказателното поле на Лудогорец и стреля от малък ъгъл, но Серджио Падт спаси.
18 - След центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец, Йоан Северин стреля, топката рикошира в гърба на Ноа Сонко Сундберг, след което попадна в ръцете на Серджио Падт.
30 - Гийемено от домакините опита красиво изпълнение със завъртане, но ударът му не намери целта.
38 - Квадво Дуа опита изключително амбициозно изпълнение, което не застраши вратата на Жереми Фрик.
41 - Бендегуз Бола стреля от дъгата на наказателното поле на Лудогорец от пряк свободен удар, но изпрати топката високо над напречната греда.
44 - Степанович подаде към Жереми Гийемено, който бе на много добра позиция в наказателното поле на Лудогорец, но ударът му бе блокиран от Сонко Сундберг. След това топката се върна в Гийемено, който стреля, но отново недостатъчно добре.
45+2 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
56 - Бендегуз Бола отправи коварен удар, но Серджио Падт се намеси и спаси.
57 - Мирослав Степанович нанесе много опасен удар от около 20 метра, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Падт.
66 - Кейго Цунемото центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Мирослав Степанович бе изпуснат и успя да отклони топката с глава, но встрани от десния страничен стълб на вратата.
76 - Алекси Антунес излезе на добра позиция фронтално срещу Падт и стреля, но слабо и право в ръцете на вратаря.
82 - Пред Алекси Антунес се откри страхотна възможност в наказателното поле на Лудогорец, но след неговия удар топката се спря в краката на Кривели, който спаси вратата на Серджио Падт.
83 - След центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец, Северин свали топката с глава към Антунес, който стреля, но не успя да порази целта, а прати топката високо над напречната греда в аут.
86 - Лудогорец изненадващо можеше да поведе, но от близка дистанция по диагонал Аслак Фон Витри би в аут.
90+5 - Край на мача! Сервет и Лудогорец завършиха 0:0 и ще решават всичко на реванша.

Сервет: 32. Жереми Фрик – 3. Кейго Цунемото, 4. Стив Руиле, 19. Йоан Северин, 18. Брадли Мазику  (468. Тимоте Коня) – 9. Мирослав Степанович, 20. Тео Манин, 5. Гаел Ондуа  (896. Антони Барон), 77. Бендегуз Бола (6010. Алекси Антунес) – 21. Жереми Гийемено  (6017. Дерек Кутеса), 27. Енцо Кривели
Резерви: 1. Жоел Ив Мал, 44. Лео Бесон, 6. Антони Барон, 8. Тимоте Коня, 10. Алексис Антунес, 17. Дерек Кутеса, 22. Александър Линг, 30. Самба Диба, 31. Тиемоко Уатара
Треньор: Рене Вайлер

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак фон Витри, 26. Сонко Сундберг , 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски (К), 30. Педро Нареси, 8. Клод Гонзалвеш – 37. Бърнард Текпетей (7599. Руан Секо), 9. Квадво Дуа (8590. Спас Делев), 77. Кайо Видал (647. Рик Джонатан)
Треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: „Стад дьо Женев“, Женева
Съдия: Филип Глова (Словакия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР