ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Гент елиминира Истанбул Башакшехир и се класира за четвъртфиналите в Лигата на конференциите. Първата среща завърши 1:1, но в Истанбул белгийците вкараха четири гола в рамките на шест минути и спечелиха с 4:1. И четирите попадения за Гент паднаха през първото полувреме, а с хеттрик се отличи Гифт Орбан, който влезе в историята.

20-годишният нигериец реализира хеттрика си в рамките на само три минути - между 31-ата и 34-ата. По този начин той стана авторът на най-бързия хеттрик в историята на евротурнирите.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

До момента постижението беше на Мохамед Салах. Звездата на Ливърпул наниза хеттрик срещу Рейнджърс за 6 минути и 12 секунди при успеха със 7:1 в Шотландия в мач от Шампионската лига в края на миналата година.

Нигериецът Орбан има 10 попадения в последните си 6 мача. Той впечатли и в неделя, когато блесна с цели 4 гола при победата на Гент с 6:2 над Зулте Варегем в мач от белгийското първенство.