Легия Варшава победи у дома Астън Вила с 3:2 в мач от група Е на Лигата на конференциите.

Още в 3-ата минута Патрик Кун изведе Павел Вжолек, който с прецизен изстрел в долния ляв ъгъл преодоля Емилиано Мартинес. Радостта за домакините бе кратка, след като само три минути по-късно Йон Дуран изравни след удар с глава.

В 26-ата минута Легия отново поведе. Този път Вшолек асистира за попадението. Той намери Ернест Мучи в наказателното поле, който прониза вратата на Мартинес за втори път. В 39-ата минута английският отбор отново изравни. Люка Дин стреля от границата на наказателното поле, а ударът му попадна в горния десен ъгъл за 2:2.

Вила можеше да направи пълен обрат само минута по-късно, но изстрелът на Лиън Бейли премина близо до левия страничен стълб на Кацпер Тобиаш.

Второто полувреме започна като първото - с бърз гол за Легия. Албанецът Мучи отбеляза втория си гол в срещата след прецизен изстрел от границата на наказателното поле, а до края на мача гостите не успяха да изравнят.

В другия мач от групата босненският Жрински Мостар направи невероятен обрат от 0:3 до 4:3 срещу нидерландския АЗ Алкмаар. Мирон фон Бредероде (10), Свен Минанс (32) и Дани де Вит (44) дадоха сериозен аванс за гостите, но след почивката Звономир Кожул (48, 81), Йосип Чорлука (68) и Алдин Хрванович (71) донесоха трите точки за домакините.

Това е исторически успех за Босна и Херцеговина, тъй като "благородниците" се превърнаха в първия отбор от страната с победа в групите на европейски клубен турнир.

Група E
Легия Варшава – Астън Вила 3:2

1:0 Павел Вжолек (3), 1:1 Джон Дюран (6), 2:1 Ернест Мучи (26), 2:2 Люка Дин (39), 3:2 Ернест Мучи (51)

Жрински Мостар – АЗ Алкмаар 4:3
0:1 Мирон фон Бредероде (10), 0:2 Свен Минанс (32), 0:3 Дани де Вит (44), 1:3 Звономир Кожул (48), 2:3 Йосип Чорлука (68), 3:3 Алдин Хрванович (71), 4:3 Звономир Кожул (81)