Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите Андрелехт загуби у дома от Унион Сен-Жилоа с 1:3 в първия си мач за новата година от белгийското първенство.

Андерлехт остана с човек по-малко още в 10-ата минута след червен картон на Н'Диайе, но въпреки това поведе в резултата чрез попадение на Фабио Силва (64) през втората част. Отборът обаче допусна късен обрат, след като гостите вкараха три гола в последните девет минути от редовното време на срещата.

Камерън Пуертас (81) изравни резултата и след това асистира на Сен Линен (87), който осъществи пълния обрат. Симон Адингра (90) сложи точката на спора в края.

Гостите от Сен-Жилоа се изкачват до втората позиция във временното класиране в Юпилер Про с актив от 42 точки, докато Андерлехт продължава да заема 11-о място с актив от едва 23 точки.