Съперникът на ЦСКА в групите на Лигата на конференциите (0:0 и 2:0 срещу "червените") - норвежкият Будьо/Глимт продължава да пише история в Европа и се класира за 1/4-финалите в турнира.

Скромният тим стигна до 2:2 с АЗ Алкмаар и с общ резултат 4:3 продължава напред. Евангелос Павлидис даде преднина на нидерландците в 18-ата минута, но Амал Пелегрино изравни в 26-ата. Отново Павлидис направи резултата 2:1 в 30-ата минута.

Този резултат се запази до края на редовните 90 минути и при това положение се стигна до продължения. В тях норвежците успяха да стигнат до безценния втори гол, а негов автор бе Алфонс Сампстед в 105-ата минута за 2:2.

Олимпик (Марсилия), Лестър и ПСВ Айндховен също продължават напред.

Всички резултати от 1/8-финалите:

АЗ Алкмаар - БУДЬО/ГЛИМТ 2:2 след продължения (2:1 в редовното време) (1:2 в първия мач)
1:0 Вангелис Павлидис 18', 1:1 Амах Пелегрини 25', 2:1 Вангелис Павилидис 30', 2:2 Алфонс Сампстед (105')

Базел - ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 1:2 (2:1 в първия мач)
1:0 Дан Ндойе 62', 1:1 Ченгиз Юндер 74', 1:2 Валентен Роже 90+3'

ФК Копенхаген - ПСВ АЙНДХОВЕН 0:4 (4:4 в първия мач)
0:1 Еран Захави 10', 0:2 Марио Гьотце 38', 0:3 Еран Захави 79', 0:4 Нони Мадуке 90+1'

Рен - ЛЕСТЪР 2:1 (0:2 в първия мач)
1:0 Бенямин Бору 8', 1:1 Уесли Фофана 51', 2:1 Фловен Таи 75'

22:00 Рома - Витес (1:0 в първата среща)

22:00 Фейенорд - Партизан (5:2 в първата среща)

22:00 Гент - ПАОК (0:1 в първата среща)

22:00 ЛАСК Линц - Славия Прага (1:4 в първата среща)