Отборът на Наско Милев Паневежис не бе убедителен в първия си мач с Милсами от Лигата на конференциите и завърши при 0:0 на свой терен. Домакините играха в намален състав от 65-ата минута, когато Рокас Станулевичиус получи втори жълт и червен картон. Милев пък се появи в игра едва в добавеното време и нямаше как да промени хода на мача.

В други среща от тази фаза Ружомберок надви с 2:0 Кауно Жалгирис. Автогол на Линас Пилибайтис даде преднина на словаците в 13-ата минута, а Щефан Герец удвои в 68-ата.

Погон (Шчечин) започна с мощна победа участието си в първия кръг на Лигата на конференциите. Полският тим се наложи с 4:1 в домакинството си на КР Рейкявик и направи важна крачка към класиране за следващата фаза на турнира.

Олимпия (Любляна) стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на люксембургския Диферданж от първия кръг в Лигата на конференциите. Словенците със сигурност са се надявали да постигнат доста по-добър турнирен резултат, но трябваше да се задоволят само с реми и ще имат доста работа за вършене в реванша.