Бастия загуби у дома от Лил с 0:3 в 1/4-финален сблъсък от Купата на Лигата във Франция и отпадна от надпреварата.

Още в 11-ата минута Джани Бруно открил резулта в полза на Лил. В 41-ата минута един от помощниците на съдията Тони Шапрон бе ударен с предмет от публиката и срещата бе прекъсната. Шапрон нареди на съдийската бригада да се прибере в съблекалните, както и на футболистите. След това треньорът на Бастия Фредерик Ханц помоли феновете да бъдат кротки, а мачът продължи.

След почивката в 62-ата минута Рони Роделин покачи на 0:2, а шест минути преди последния съдийски сигнал Джибрил Сидибе оформи крайното 0:3 за „кучетата”.

Така Лил се присъедини към Сент Етиен и Монпелие на полуфиналите, а утре играят Рен и Троа, които ще излъчат последния участник в Топ 4 на турнира.