Етър завършиха при 1:1 у дома с Локомотив (София) в среща от 32-ия кръг на efbet Лига.

Домакините откриха резултата в осмата минута, когато Йоаким Карсела завърши атака отляво с удар от трудно положение за 1:0.

Карсела можеше да удвои аванса на "болярите" в 25-ата минута, но не уцели вратата от добра позиция.

Втората част започна с отменен гол на Иван Василев за Етър, след като нападателят извърши фаул в атака.

Локомотив София стигна до изравнителен гол в 50-ата минута. Димитър Митков беше добре пласиран в наказателното поле и засече остро подаване отдясно за 1:1.

Домакините останаха с човек по-малко в 70-ата минута заради втори жълт картон на Мартин Моран, а при последвалия фаул пред вратата на Ангел Мартинов Локомотив пропусна страхотна възможност да поведе.

Вратарят на "болярите" спаси още два пъти тима си минута преди края след два поредни удара на Красимир Станоев.

В последните минути на срещата гостите също останаха с човек по-малко заради втори жълт картон за Гонсало Кардосо. Секунди по-късно за разкарване на топката беше изгонен и Карлос Франса.

Локомотив София остава на 12-ата позиция с 32 точки, но може да се окаже след последните три тима, ако Хебър победи Ботев (Враца) по-късно тази вечер. Етър е твърдо последен и вече загуби мястото си в елита.

ЕТЪР - ЛОКО (СФ) 1:1
1:0 Йоаким Карсела  (8'), 1:1 Димитър Митков (50')

По-важното от мача по минути:

0' Минута мълчание в памет на починалия бивш треньор на Локомотив Данило Дончич.
1' Начало на срещата.
8'  ГООООЛ за Етър! Атака по левия фланг завърши с неумел опит за изчистване, топката попадна на крака на Йоаким Карсела, който с акробатично изпълнения я прати във вратата - 1:0.
25' Нов шанс за Етър! Тибуе подаде към Йоаким Карсела, той стреля, но топката профуча встрани от вратата.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Иван Василев отне топката пред наказателното поле и вкара гол. Попадението му обаче няма да бъде признато заради нарушение.
50'  ГОООООЛ за Локомотив (София)! Димитър Митков засече центриране отдясно на Стив Траоре и отблизо вкара за 1:1.
61' Възможност за Етър! Мартин Моран се озова на стрелкова позиция, но ударът му беше блокиран.
70'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Мартин Моран от Етър получи втори жълт картон за претенции към рефера..
71'  Каква възможност за Локомотив! Ангел Мартинов не се намеси добре след фаул, последва спасяване при добавката, а накрая бранител изчисти от голлинията.
89'  Бомбен шут на Красимир Станоев в горния ляв ъгъл, но Ангел Мартинов плонжира и спаси.
90' Още един хубав удар на Красимир Станоев, но Мартинов пак се справя.
90+6'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Гонсало Кардосо получи втори жълт картон за удар без топка.
90+6'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Карлос Франса напуска играта след втори жълт картон за разкарване на топката.
90+7' Край на мача!

ЕтърЕТЪР: 1. Ангел Мартинов – 4. Георги Александров (К), 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран  , 13. Дидис Пита (77' 33. Луис Кордова) , 44. Принц, 94. Жан-Марк Тибуе (73' 20. Клифорд Ярен) , 18. Йоаким Карсела , 9. Иван Василев , 17. Атанас Атанасов, 11. Антони Ангелов (46'  7. Кольо Станев )
Резерви: 12. Кристиян Секулич, 14. Ивайло Димитров, 19. Александър Мишов, 26. Йоан Маринов
Треньор: Светослав Петров

Локомотив София ЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов – 12. Бруно Франко, 93. Стефан Ламбезе, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардосо  , 21. Антони Иванов (65' 10. Валентин Николов ) , 16. Симеон Мечев (73' 9. Калоян Кръстев) , 7. Кевин Маи (46'  11. Карлос Франса ), 45. Димитър Митков , 98. Стив Траоре
Резерви: 88. Жарко Истатков – 5. Даниел Ками, 13. Селсо Рапосо, 20. Диого Тейшейра, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев
Треньор: Красимир Балъков

Съдия: Васимир Ел Хатиб
Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР