Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев говори след равенството 1:1 с Локомотив (София) в първия кръг на efbet Лига.
"Мисля, че стана здрав мач. Първото полувреме, въпреки че отбелязахме, не стояхме добре. Локомотив промени и леко схемата. При изнасянето на топката имахме проблеми. През второто полувреме взехме инициативата, Локомотив искаха на контраатака. За първи кръг, въпреки контролите, които си изиграл, напрежението в официалните мачове е съвсем различно. Имахме и доста нови хора, някои от тях ще навлязат бързо в ритъм. Резултатът е реален, заяви Илиев.
- Ние в подготовката си свършихме работата. Винаги има напрежение в първия официален мач. Добре е, че направихме ползотворен лагер. Нямаме хора с големи проблеми, контузии. Досега футболистите не сме ги запознали с противника. Виждате какви футболисти привличат. Ние сме по-напред в игрово отношение. Надяваме се това да ни помогне в следващия мач."