Локомотив Пловдив победи Локомотив София с 2:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. В 54-ата минута капитанът на тима Димитър Илиев беше точен от дузпа и изведе домакините напред в резултата, а пет минути по-късно Георги Минчев удвои преднината. Пинсон се разписа за столичани в 88-ата минута. Гостите останаха с 10 души на терена в 53-ата минута, след като Бухмиди получи втори жълт картон и напусна терена.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

"Смърфовете" и столичните "железничари" предложиха интересен футбол, но домакините триумфираха с успеха. След него момчетата на Тунчев заемат 7-ото място с 20 точки, а столичани са 10-ти с 14. Пинсон опита удар към вратата на Рейдър в 11-ата минута, но гол не падна. Три минути по-късно Салинас получи пас от капитана Димитър Илиев, но не сполучи да открие резултата.

В края на първата част Карагарен направи сериозен пропуск.

През второто полувреме домакините нанесоха своя удар в рамките на само 5 минути. Първо Димитър Илиев от дузпа откри в 54-ата минута. Наказателният удар дойде след игра с ръка на Бухмиди, който получи втори жълт картон и остави съотборниците си в намален състав. Пет минути след първия гол дойде и втори, а Георги Минчев се разписа след асистенция на Илиев.

В 78-ата минута Карагарен пропусна от изгодна позиция. В края на двубоя Пинсон намали изоставането си, а в последните секунди на срещата пропусна да изравни резултата и да прати една точка в посока София.

По важното от мача по минути:
1` - Старт на мача
11` - Удар на Пинсон, Рейдър улови
14`- Удар на Салинас, който получи пас от Илиев, топката не намери целта
23` - Спречкване между Октавио и Карагарен, и двамата влязоха в тефтерчето на главния съдия с жълти картони
42` - Сериозен пропуск на Карагарен
45`- Край на първото полувреме

46` - Старт на второто полувреме
50`  Минчев се оказа на голова позиция, но Любенов спаси с вещина и изби топката в корнер
53`  Гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Бухмиди
54`   ГООООООЛ за Локо Пд. Димитър Илиев е точен от дузпа
59 `   ГОООООЛ за Локо Пд. Георги Минчев се разписа във вратата на Локо Сф, той получи пас от Димитър Илиев и от няколко метра не остави шансове на Любенов
78`   Карагарен пропусна златен шанс, след като от няколко метра не нацели вратата от свободен удар, който беше отсъден за хващане на топката от вратаря Любенов, след като негов съотборник не игра концентрирано
88`  ГОООООЛ за Локо Сф. Пинсон е точен за гостите
90`  Пропуск на Пинсон
90` Край на мача

Локомотив Пловдив - Локомотив София 2:1
1:0 Димитър Илиев (54-дузпа), 2:0 Георги Минчев (59), 2:1 Пинсон (88)

Съставите на двата отбора:

Локо Пд: 71. Лукас Рейдър, 2. Олексий Биков, 20. Милош Петрович, 25. Артур Крачун  ( 77 - 15. Видол Сейменски), 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич ( 61 - 11. Конър Руан) , 9. Бирсент Карагарен , 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев
Резерви:  1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 28. Айвън Ангелов, 19. Александър Иванов, 7. Шакил Сно
Треньор: Александър Тунчев

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Йоргос Катсикас, 4. Мики Орачев (к), 89. Матеус Дуарте, 44. Божидар Кацаров ( 75 - 26. Красимир Милошев ), 58. Октавио , 7. Александър Александров ( 90 - 22. Владимир Семерджиев), 9. Карим Бухмиди   , 93. Виржил Пинсон
Резерви: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Николов, 11. Раел Лолала, 15. Лука Иванов, 14. Християн Чипев
Треньор: Иван Колев

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия