Локомотив (Пловдив) започна контролите с равенство. „Черно-белите“ завършиха 1:1 с Атлетик (Куклен). Срещата се игра на помощния терен на „Лаута“, а треньорът Бруно Акрапович даде шанс за изява на почти цял отбор нови играчи. Общо деветима бяха тестваните, а попадението вкара един от тях - Мирза Хасанбегович. Още два гола на Локомотив бяха отменени заради засада.

Точен за третодивизионния Атлетик (Куклен) беше Емил Аргиров, който откри резултата в четвъртата минута. В 33-ата Момчил Цветанов подаде на каращия проби Габриел Молтер, който затрудни стража Кирил Акалски. В заключителните минути на първата част Лукас Масоеро можеше да се разпише с глава.

В началото на втората част Локомотив изравни. Мирза Хасанбегович, който притежава босненско и шведско гражданство, показа съобразителност и се разписа за 1:1. Последваха няколко опасни ситуации пред вратата на Атлетик. Бирсент Карагарен, Анте Аралица и Мустафа Абдулахи можеха да изведат „черно-белите“ напред. Пет минути преди края Карагарен нацели напречната греда.

Неофициален дебют за Локомотив направи юношата Петър Петров.

Следващата проверка е на 18 януари от 14:00 часа срещу Гигант (Съединение) в Пловдив.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020