Локомотив Пловдив загуби финала с ЦСКА и не успя да повтори чудото от 2020, когато грабна трофея. Преди 6 лета „черно-белите“ заложиха изцяло на защитата, накъсваха играта, докопаха се до дузпи и излъгаха „червените“ насред Националния стадион „Васил Левски“. Без, забележете, да отправят нито един точен удар.
Снощи сценарият почти се повтори. Пак „черно-бял“ дефанз, ново накъсване на играта, разчитане на контри (този път Локото имаше две стопроцентови положения). С такъв неприятен за окото футбол, който можем смело да оправдаем заради голямата цел, пловдивчани пак я докараха до дузпи. Но този път съдбата им отне това, което им даде през 2020-а. Отне им го и вратарят на ЦСКА Фьодор Лапоухов – големият герой на вечерта.
Локо си получи заслуженото и заради нещата, които ги вършеше преди снощния финал. Ненужни и изнервящи се преговори за местата на стадиона. Голяма битка, все едно не 10 хиляди, а 100 хиляди щяха да дойдат в София. А те даже и 10 хиляди не бяха. И ненапразно „приятелите“ им от Ботев Пловдив им припомнят, че на „Васил Левски“ публиката на „канарчетата“ винаги е била по-голяма. А и не само там…
Какво пречеше ръководството на Локо да отпусне целия сектор „А“ на ЦСКА. За какво равнопоставеност се говори, след като едните фенове са далеч по-малко от другите, въпреки че агитката на Пловдивското Юве е име.
А закачките между вечните пловдивски съперници продължиха и след последния съдийски сигнал, когато по мостовете преди и след влизането в Пловдив се появиха любопитни транспаранти.
Димитър АПОСТОЛОВ/БЛИЦ СПОРТ

