Капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев говори след победата с 2:1 над Литекс, за която вкара два гола и класира тима си за четвъртфиналите на Купата на България, на която "смърфовете" са актуален носител.

“Това е чарът на Купата - всеки може да бъде изненадан. Литекс е един от стойностните отбори във Втора лига. Имат добри млади футболисти, така поздравления за Живко Желев и неговия екип. Ние започнахме добре мача, но не успяхме да отбележим. Получихме гол през втората част, но в крайна сметка хубаво е, че съумяхме да обърнем.

Трудна, но сладка победа. Мисля, че бяхме по-добрият отбор и заслужено продължаваме напред. Много трудно ще ни се падна удобен съперник, защото почти всички силни отбори продължават напред. Пожелавам си пловдивско дерби - този път на по-ранен етап”, каза Илиев пред Диема Спорт.