Локомотив (Пловдив) победи в контрола елитния чешки Баник (Острава). "Смърфовете" се наложиха с минималното 1:0, а това бе четвърти пореден успех за тях в подготвителния лагер. Проверката се състоя в Турция, където пловдивчани са на лагер.

В 13-ата минута дойде най-опасното положение пред вратата на "черно-белите", когато футболист на Острава нацели напречната греда на Пиргов. Само 4 минути по-късно Флейман от Баник си вкара автогол, за да даде преднина на Локомотив.

5 минути преди края на мача, чехите останаха с човек по-малко след удар без топка срещу Ивайло Марков. Последва бутане между футболистите на двата отбора, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

Стартови състави на двата тима:
Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 15. Димитър Везалов, 3. Асен Георгиев, 19. Димитър Велковски, 37. Муса Мухамед, 39. Первизджон Умарбаев, 34. Игор Банович, 27. Димо Бакалов, 10. Веселин Марчев, 14. Абделхаким Буна, 77. Анте Аралица

Баник (Острава): 16. Ластука, 12. Псиче, 3. Синделар, 5. Флейман, 9. Паздера, 33. Хлинка, 7. Фило, 10. Хруби, 17. Ирашек, 6. Гранерчи, 8. Диоп