Убиецът на гиганти през този сезон в НХЛ Лос Анджелис Кингс се доближи на една победа до финал за “Купа Стенли”, след като се наложи с 2:1 над Финикс Койотс и поведе с 3:0 във финалната серия на Западната Конференция. “Кралете” не са играли финал на НХЛ от 1993 г.

Дуайт Кинг вкара победното попадение за тима от Лос Анджелис 1,47 минути след началото на третия период. “Кралете”, които във вторник разбиха “койотите” с 4:0, вече имат осем поредни победи в плейофите на НХЛ.

Финикс откри резултата в срещата чрез Деймънд Лангкоф, който се разписа 1,03 минути след началото на втората третина. Лос Анделис обаче отговори бързо и словенецът Анже Копитар изравни 2,07 минути по-късно.

По пътя си до финала в Западната Конференция Лос Анджелис Кингс елиминира първите два поставени в схемаха отбора – Ванкувър Канъкс и Сейнт Луис Блус.

Лос Анджелис Кингс – Финикс Койотс 2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
В серията: ЛА Кингс води с 3:0