Юношите на Лудогорец загубиха с 0:4 от Базел в петия си мач от Група “А” на Младежката Шампионска лига. Талантите на швейцарския първенец демонстрираха, че са класа над "орлите", като не им оставиха шанс на стадион "Георги Аспарухов".

Българчетата бяха равностойни на съперника до средата на първата част, но в крайна сметка не успяха да задържат равенството до почивката и допуснаха гол. Вкара го Атде Рашити след асистенция на Конус в 37-ата минута.

През втората част гостите изцяло доминираха и се стигна до нови три попадения във вратата на Лудогорец. Тя днес беше пазена от Васил Симеонов, тъй като титулярният страж Даниел Наумов пропусна срещата поради контузия.

Решити удвои за Базел в 53-ата минута, след което в 82-ата оформи своя хеттрик с точно изпълнена дузпа. Между двете му попадения от бялата точка вкара и Нефтали Манзамби.

След поражението днес талантите на Лудогорец остават с една точка,  спечелена в предния мач - 1:1 с Арсенал в София.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 0:4
0:1 Рашити (37), 0:2 Рашити (53), 0:3 Манзамби (61-дузпа), 0:4 Рашити (82-дузпа)

ЛУДОГОРЕЦ: Васил Симеонов, Венцислав Славов, Иван Великов, Милен Младенов, Преслав Петров, Стефан Стойнов, Ерол Дост, Цветослав Петров, Денислав Александров, Томас Цвятков, Светослав Ковачев

БАЗЕЛ: Тюркауф, Риверос, Джюмарт, Кайзер, Педро Пачеко, Херик, Еременко, Манзамби, Пепси, Рашити, Конус