Лудогорец победи с 3:1 Спортист (Своге) в отложен 1/16-финален мач от турнира за Купата на България. Срещата бе официален дебют на новия наставник Валдас Дамбраускас, а първи минути записа и Пиерос Сотириу, който влезе като резерва.

Бърнард Текпетей се отчете с два гола за шампионите, а един добави Клаудиу Кешерю. Опитният Деян Христов бе точен за Спортист (Своге). По програма мачът трябваше да се изиграе в Своге, но в крайна сметка след разбирателство между двата тима ще се проведе в Рззград на „Хювефарма Арена“.

В 17-ата минута Каули проби по крилото, навлезе в наказателното поле и центрира към точката на дузпата. Бранител игра с глава, но Текпетей посрещна от въздуха кълбото и с воле го прати в мрежата за 1:0.

В 36-ата минута Владислав Ценов се оказа на чиста стрелкова позиция и шутира, но прати топката високо над вратата на Ренан.

Секунди по-късно Лудогорец получи добра възможност да обстрелва вратата на Стефано Кунчев от пряк свободен удар. Клаудиу Кешерю стреля, а топката нацели напречната греда.

Две минути преди почивката Текпетей се измъкна от отбраната и се устреми сам срещу вратаря на Спортист. Ударът му обаче бе слаб и не затрудни стража.

Малко след началото на второто полувреме опитният Деян Христов изравни резултата. Таранът засече с глава центриране на фаул и не остави шансове на Ренан.

В 57-ата минута Кешерю и Текпетей направиха отлично двойно подаване,а  последният с мощен удар с левия крак от 10-ина метра прониза Стефано Кунчев. След само три минути всичко в двубоя бе решено. Десподов получи по фланга, навлезе и стреля силно, но Кунчев изби удара. Топката обаче попадна на крака на Кешерю, който от близка дистанция я прати в мрежата за 3:1.

След третия гол играта се успокои, а "орлите" спокойно дочакаха последния съдийски сигнал. В следващата фаза Лудогорец ще гостува на Царско село.

Спортист (Своге) - Лудогорец 1:3
0:1 Бърнард Текпетей (17), 1:1 Деян Христов (48), 1:2 Бърнард Текпетей (57), 1:3 Клаудиу Кешерю (60)

Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 11. Кирил Десподов, 12. Анисе (65- Стефан Баджи), 18. Светослав Дяков, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешерю (77- Пиер Сотириу), 32. Жозуе Са (71- Георги Терзиев), 37. Бернард Текпетей (65- Мавис Чибота), 95. Каули Оливейра (71- Доминик Янков)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 13. Мавис Чибота, 19. Пиерос Сотириу, 22. Джордан Икоко, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков
Треньор: Валдас Дамбраускас

Спортист Своге: 1. Стефано Кунчев, 80. Мартин Михайлов, 3. Борислав Христов (К), 4. Иво Харизанов, 92. Галин Ташев, 11. Ваньо Иванов, 19. Ивайло Михайлов, 7. Томи Костадинов, 10. Айкут Рамадан
Резерви: 99. Васил Вълчев, 13. Кирил Янакиев, 5. Джулио Чарлов, 22. Кристиян Кочилов
Треньор: Ивайло Василев