Лудогорец победи с 2:1 Берое у дома в първи мач за двата тима от плейофната първа шестица на efbet Лига и е шампион на България за девети пореден път!

Победата дойде след обрат. През първата част тимът на Димитър Димитров поведе в резултата чрез Алиун Фал. През вторите 45 минути само в рамките на 120 секунди "орлите" вкараха два гола чрез Каули и Чибота и завоюваха шампионската титла.

"Орлите" имат аванс от 14 точки пред ЦСКА и са недостижими на върха! Така "орлите" изравниха рекорда на "червените" от от девет поредни триумфа в българското първенство в периода от 1954-а до 1962 година.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

През първата част Лудогорец се противопостави добре на разградчани и дори имаше възможност да отбележи чрез Октавио. Все пак в 28-ата минута Алиун Фал се пребори за топката с Георги Терзиев, след това успя да се измъкне от бранителя и с удар по земя между краката на Владо Стоянов реализира за 1:0 в полза на старозагорци.

След почивката Лудогорец се развихри и вкара два гола за две минути. В 60-ата Октавио направи груба грешка при изнасянето на топката и тя му бе открадната на границата на наказателното поле от Вандерсон. Последва пас към Каули на границата на пеналта, а той с хубав финт и техничен изстрел изравни.

В следващата атака Мавис Чибота получи топката на фланга, навлезе в наказателното поле, навърза защитата на Берое и стреля, като не остави шансове на Перниш - 2:1 за Лудогорец.

След попадението на терена ситуацията се успокои и нов гол до края не падна. Попадение на Кешерю бе отменено правилно заради засада.

След последния съдийски сигнал фойерверки се издигнаха над терена, а играчите бурно отпразнуваха своята титла.

Лудогорец - Берое 2:1
0:1 Алиун Фал (28), 1:1 Каули (60), 2:1 Мавис Чибота (62)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Чибота центрира в наказателното поле, Марселиньо опита удар, но бе блокиран от защитник на старозагорци и топката излезе в корнер
15- След центриране от ъглов удар Октавио засече с глава топката, но я прати малко встрани от лявата греда на Владислав Стоянов
28- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Алиун Фал се пребори за топката с Георги Терзиев, след това успя да се измъкне от бранителя и с удар по земя между краката на Владо Стоянов реализира!
36-
Октавио шутира към вратата на Лудогорец, но покрай вратата
45- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
60- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Октавио направи груба грешка при изнасянето на топката и тя му бе открадната на границата на наказателното поле. Последва пас към Каули на границата на пеналта, а той с хубав финт и техничен изстрел изравни!
63- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мавис Чибота получи топката на фланга, навлезе в наказателното поле, където бе оставен спокойно да стреля и да реализира за 2:1 за домакините!
80- Каули намери Вандерсон, който стреля от воле извън наказателното поле, Перниш изби топката, а при добавката Кешерю я прати в мрежата, но бе отсъдена засада
90+2- Край на мача!

LudogoretsЛУДОГОРЕЦ: 27.Владислав Стоянов, 3.Антон Недялков, 4.Неусиано Гусмао, 5.Георги Терзиев, 12.Анисе (52-28.Клаудиу Кешерю), 13.Мавис Чибота(64-17.Жорже Интима), 18.Светослав Дяков, 21.Драгош Григоре, 84.Марсело Коща, 88.Вандерсон (83-7.Димо Бакалов), 95.Каули Соуса (83-25.Стефан Баджи)
Резерви: 33.Ренан Сантос, 7.Димо Бакалов, 17.Жорже Интима, 22.Джордан Икоко, 25.Стефан Баджи, 28.Клаудиу Кешерю, 30.Козмин Моци
Tреньор: Павел Върба

БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 5.Мелонца Мезаг, 6.Александър Цветков, 10.Гаюс Макоута, 11.Алиун Фал(89-21.Зоран Йосипович), 17.Ибрахима Конте, 20.Стив Перейра, 22.Октавио Мерло (76-8.Карлос Охене), 27.Крум Стоянов (83-13.Никола Маринов), 59.Ахмед Тоуба, 73.Иван Минчев (76-9.Мартин Камбуров)
Резерви: 33.Генадий Ганев, 8.Карлос Охене, 9.Мартин Камбуров, 13.Никола Маринов, 19.Александър Василев, 21.Зоран Йосипович, 25.Георги Ангелов
Треньор: Димитър Димитров

Разград, ст."Лудогорец Арена"
Съдия:
Владимир Вълков
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация