Лудогорец II изпусна Добруджа (Добрич) и стигна само до 1:1 в мач от XX кръг на първенството във Втора лига, игран на стадион "Гнездо на орли". Талантите на Шампионите могат да съжаляват, че не взеха трите точки. Те създадоха повече и по-чисти голови ситуации пред вратата на съперника, който изравни от дискусионна дузпа.  За дубъла на "орлите" като титуляри излязоха Педро Енрике и Рай Насименто. В състава на гостите пък имаше футболисти, които са рожби на Академията на Шампионите, като Стефан Статев, Ивайло Климентов и Андриян Димитров.

Още в 2-та минута Насименто отправи опасен удар от границата на наказателното поле, а топката профуча над напречната греда. В 15-та минута Цветослав Петров стреля перфектно от пряк свободен удар и не остави шансове на Георги Аргилашки - гол и 1:0. В 18-та минута Рай Насименто намери Хюсеин Кельовлуев сам, непокрит и на няколко метра от вратата. Бързакът обаче стреля високо над целта. В 22 минута гостите изпълниха ъглов удар, а Пламен Пепеляшев боксира топката пред Димитър Пиргов, но последва контакт между двамата и главният съдия Кристиян Колев посочи бялата точка. Опитният Преслав Йорданов изпълни точно дузпата и изравни резултата. В 38-та минута Цветослав Петров се освободи от бранител и стреля от дъгата пред наказателното поле, а кълбото премина на сантиметри от страничния стълб.

След почивката разградчани бяха близо до победното попадение в 70-та минута. Цветослав Петров отне и изведе Рай Насименто очи в очи с Аргилашки. Ударът обаче бе в обсега на стража и той го отрази. Минута по-късно Хюсеин Кельовлуев напредна отдясно и центрира, а Насименто засече ефектно със задна ножица. Топката обаче премина близо до гредата.

ВТОРА ЛИГА - 20 КРЪГ

От днес (10 декември 2023 г.)
Марек (Дупница) - Бдин (Видин) 1:0
1:0 Александър Близнаков (64)

Черноморец (Бургас) - Беласица (Петрич) 1:3
0:1 Мартин Русков (43), 0:2 Aксел Таонса (45), 1:2 Димитър Жеков (52), 1:3 Атанас Димитров (59)

Спортист (Своге) - Марица (Пловдив) 1:0
1:0 Радослав Живков (76)

Спартак (Плевен) - Септември (София) 0:1
0:1 Димитър Костадинов (90)

Литекс (Ловеч) - Струмска слава (Радомир) 0:0

Черноморец (Балчик) - Монтана 1:1
1:0 Касиано Исус Бузон (7), 1:1 Стефан Каменов (90)

11 декември 2023 г., понеделник, 12:15 часа