ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец загуби с 2:3 домакинството си на втородивизионния румънски Стяуа в контролна среща, играна на стадион "Хювефарма Арена" в Разград. Гостите на три пъти повеждаха в резултата и в крайна сметка се поздравиха с успеха. Агитката на Стяуа пък дразнеше "орлите", скандирайки "ЦСКА, ЦСКА" през целия двубой.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Мачът започна кошмарно за домакините, които изостанаха в резултата още преди да са изтекли 60 секунди - след автогол на Клод Гонсалвеш. Португалецът можеше да изравни в 4-ата минута, когато получи подаване в наказателното поле на Стяуа, но шутира над вратата. В 13-ата Рик Джонатан също опита мерника си, топката излезе в аут.

Малко по-късно Георги Дерменджиев извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Дени Групер влезе Марсел Хайстер.

Натискът на домакините даде резултат в 25-ата минута, когато Клод Гонсалвеш изравни. Рик Джонатан подаде на Руан Круз в центъра на терена, който веднага пусна към непокрития Фон Витри на дясното крило. Последва центриране на защитника към Гонсалвеш, португалецът изпревари съперник и вкара с глава - 1:1.

В 33-ата минута Стяуа oтново поведе. Паулиньо Мигелес реализира в далечния ъгъл на вратата, пазена от Симон Слуга.

Лудогорец можеше да изравни 120 секунди по-късно, но Спас Делев пропусна добър шанс. Домакините все пак стигнаха до 2:2 преди поичивката. В 38-ата минута Руан Круз засече с глава центриране отдясно.

Началото на второто полувреме се забави с десетина минути, тъй като непосредствено преди започването му медицинският екип на Лудогорец спринтира през терена, за да окаже помощ на фен на трибуните. Запалянкото беше изведен от стадиона на носилка.

Две минути след подновяване на играта Текпетей отправи силен изстрел, вратарят Янку изби в корнер.

В 65-ата минута футболист на Стяуа бе съборен в наказателното поле, а съдията Драгомир Драганов прецени, че трябва да отсъди дузпа. Играчите на Лудогорец оспориха решението на рефера, който остана непоколебим и Богдан Чиприлуи изведе гостите напред в резултата за трети път - 2:3.

В 74-ата минута Лудогорец пак можеше да изравни. Кайо Видал беше фаулиран в наказателното поле, на Стяуа и Драганов посочи бялата точка. Квадво Дуа обаче изпълни слабо по земя и стражът на гостите спаси с крак. Секунди по-късно най-скъпото попълнение на "орлите" бе заменен.

Малко преди края Текпетей шутира, но след рикошет топката прелетя високо над вратата. Малко след това от сериозна дистанция и Педро Нареси пробва късмета си. Топката прелетя извън целта.

В добавеното време Текпетей опита да изненада стража на Стяуа от трудна позиция, но без успех и Лудогорец загуби с 2:3.

ЛУДОГОРЕЦ - СТЯУА 2:3
0:1 Клод Гонсалвеш (1-автогол), 1:1 Клод Гонсалвеш (25), 1:2 Паулиньо Мигелес (33), 2:2 Руан Круз (38), 2:3 Богдан Чиприлуи (66-дузпа)

Лудогорец
Лудогорец: 12. Симон Слуга, 30. Педро Нареси, 5. Георги Терзиев, 26. Ноа Сонко Сундберг, 14. Дени Групер (21  44.Марсел Хайстер), 16. Аслак фон Витри (46  17.Сон), 7. Рик Джонатан (46  77.Кайо Видал), 8. Клод Гонсалвеш , 9. Квадво Дуа (75  10.Матиас Тисера), 90. Спас Делев (46  37.Бернард Текпетей), 99. Руан Круз  (75  21.Раи Насименто)
Треньор: Георги Дерменджиев

Стяуа: 22. Янку Хория, 19. Стефан Драгичи, 4. Деан Беца, 21. Михай Добреску, 5. Кевин Чечери, 27. Сиера Роберто, 36. Джанлука Манкусо, 11. Aдриан Попа, 9. Паулиньо Мигелес , 10. Богдан Чиприлиу , 32. Александру Бойчук
Треньор: Даниел Оприца

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР