Женският отбор на Лудогорец разби НСА с 4:0 във финала за Купата на България и завърши сезона с исторически дубъл.

След като по-рано през сезона си осигуриха шампионската титла, „орлиците“ триумфираха и с националната купа след категоричния успех във финалната среща, която се игра в Севлиево.

Първото полувреме завърши без попадения, но след почивката футболистките на Лудогорец наложиха пълно превъзходство. Още в първата минута на втората част Моника Бориславова откри резултата, а малко по-късно Мариела Петрова удвои аванса на разградчанки. Силвия Кефалова реализира третото попадение, а Вероника Гоцева оформи крайното 4:0.

„Беше дълъг сезон. Радвам се, че го завършихме без загуба и спечелихме и двете купи. Поздравявам отбора за положения труд през годината. Сега излизаме в заслужена почивка, след което започва подготовката ни за участието в Шампионската лига и предстоящия сезон. Искам да изкажа благодарности на собствениците, ръководството на клуба, треньорския и медицинския щаб, както и на всички, които допринесоха за този успех“, коментира старши треньорът на женския тим на Лудогорец Христос Доков.