Кошмарната кампания на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа завърши с шеста загуба. Разградчани отстъпиха с 1:3 на своя стадион от ЛАСК Линц и приключиха участието си без спечелена точка.

Австрийците успяха да обърнат родния шампион, който поведе в началото на втората част с попадение на Елвис Ману. Вайсингер, Рениер и Мадсен обаче пронизаха Пламен Илиев и донесоха успеха на своя тим. Сантана пък бе изгонен с директен червен картон в 60-ата минута.

Гостите се втурнаха в атаки от първата минута и създадоха редица опасни положения пред вратата на Лудогорец. Пламен Илиев обаче се намеси вещо няколко пъти през първата част и дори спаси дузпа в края на полувремето. Тя бе отсъдена за нарушение на Сисиньо, но стражът изби удара на Егещайн. Веднъж и гредата спаси Лудогорец.

В началото на второто полувреме Елвис Ману влезе в игра и веднага вкара гол. Той засече пас по земя на Кешерю и прониза ЛАСК. Това обаче бе единственото хубаво нещо за българския тим.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В рамките на 11 минути гостите вкараха три гола. Първо Вайзингер открадна топката в центъра, напредна и с хубав удар от дистанция изравни. След няколко минути Сантана направи нарушение в наказателното поел, а съдията посочи бялата точка и изгони плеймейкъра на Лудогорец. Рениер бе точен и изведе ЛАСК напред.

След още пет минути резултатът стана 3:1 за австрийците. Егещайн успя да спаси излизащата в аут топка и да я центрира пред вратата на Лудогорец, където Мадсен засече с глава и реализира.

До края на мача гредата спаси още веднъж Лудогорец от гол.

В крайна сметка срещата завърши с успех за гостите с 3:1, а с това приключи българското участие в Европа. ЛАСК остана на трето място с 10 точки и не успя да се класира за елиминациите. Тотнъм победи Антверпен с 2:0 и зае първото място, а двата тима поемат към следващата фаза.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Лудогорец - ЛАСК 1:3
1:0 Елвис Ману (47), 1:1 Вайсингер (56), 1:2 Рениер (62-дузпа), 1:3 Мадсен (67)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
11- Доминик Райтер бе изведен добре в наказателното поле на Пламен Илиев, но ударът му бе блокиран от защитник на "орлите"
15- Греда! Рениер стреля към вратата на Пламен Илиев, а топката се удари в страничната греда и се върна в игра
19- Рениер стреля  към вратата на Илиев с диагонален удар, топката мина встрани
25- Нов удар към българската врата, а Илиев акробатично изби в корнер
30- Райтер получи добро центриране и стреля с глава, но топката мина покрай гредата
43- Дузпа за ЛАСК! Сисиньо фаулира Егещайн в наказателното поле и съдията посочи бялата точка.
44- Пропуск!
Томас Гойгингер се нае с изпълнението, но Пламен Илиев показа класата си и изби
45- Край на първото полувреме
__________________
46- Начало на второто полувреме
47- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешерю получи по крилото, пусна по земя към влезлия на почивката Елвис Ману, който засече от близка дистанция и реализира!
56- ГОЛ ЗА ЛАСК! Вайзингер открадна топката в центъра, напредна необезпокояван и с хубав удар от около 20 метра простреля Пламен Илиев!
60-
Дузпа за ЛАСК и червен картон за Сантана! Играчът на Лудогорец събори съперник миг преди той да стреля от няколко метра и съдията го изгони и посочи бялата точка!
62- ГОЛ ЗА ЛАСК! Рене Рениер е точен от дузпата
67- ГОЛ ЗА ЛАСК! Егещайн успя да спаси  излизащата в аут топка и да я центрира пред вратата на Лудогорец, където Мадсен засече с глава и реализира за 3:1!
79- Греда! Андраде стреля добре, а топката след като беше спасена от Илиев нацели и гредата
90+3- Край на мача!

LudogoretsЛудогорец: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 32. Жозуе Са, 22. Джордан Икоко (71-5. Терзиев), 25. Стефан Баджи (73-12. Анисе), 95. Каули (73-64. Янков), 7. Сантана, 13. Мавис Чибота (46-10. Елвис Ману), 28. Клаудиу Кешерю (73-37. Текпетей), 11. Кирил Десподов
Резерви: 27. Стоянов, 33. Ренан, 5. Терзиев, 10. Ману, 12. Анисе, 30. Моци, 37. Текпетей, 64. Янков, 81. Митков, 82. Йорданов
Треньор: Станислав Генчев

ЛАСК: 1. Шлагер, 22. Черебко, 6. Вайсингер, 30. Андраде, 7. Рениер, 21. Мадсен, 25. Холанд, 26. Ранфтъл (73-16. Поцман), 27. Гоигингер (62-14. Балич), 13. Егещайн (73-20. Плойер), 11. Райтер (62-17. Грюбер)
Резерви: 36. Гебауер, 14. Балич, 15. Рамсебнер, 16. Поцман, 17. Грюбер, 20. Плойер, 23. Хаудум
Треньор: Доминик Талхамер

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация