Лудогорец постигна победа с категоричното 5:0 при гостуването си на Марек в Дупница в мач от 26-ия кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Резултатът откри Петър Караангелов в 25-ата минута, след като завърши отблизо многоходова атака на "орлите". Седем минути по-късно Преслав Петков скочи най-високо след центриране от фаул и с глава реализира за 2:0.

Момчетата на Петър Пенчев създадоха още няколко чисти ситуации за гол, но резултатът остана непроменен до почивката.

През втората част разградчани направиха преднината си класическа в 56-ата минута. Мартин Русков се оказа най-съобразителен след центриране от ъглов удар и прати топката в мрежата. В 62-ата минута Георги Бабалиев вкара за 4:0, след хубава атака на "орлите". Петият гол бе дело на Николай Георгиев, който реализира след добър извеждащ пас през центъра на отбраната.

След успеха Лудогорец е четвърти с 57 точки, изоставайки само с две от ЦСКА и Левски. Категоричният лидер Ботев (Пловдив) има 68 точки.

"Постигнахме убедителна победа, при това на терен, който бе труден за игра. Доволен съм от желанието и дисциплината, които демонстрираха момчетата. Не е добре, че за пореден път изпуснахме много положения за гол. Явно трябва да работим повече върху този компонент", коментира след последния съдийски сигнал Петър Пенчев.

Съставът на Лудогорец U17: Диан Колев, Никола Ганчев, Мартин Русков, Алекс Луканов, Димитър Жеков, Кирил Янакиев, Петър Караангелов, Велислав Минков, Преслав Петков, Георги Бабалиев, Владислав Найденов (Петър Георгиев, Николай Георгиев, Веселин Николаев, Джафер Джафер).