Лудогорец постигна категорична победа над Верея при гостуването в Стара Загора в мач от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

Момчетата на Христо Господинов откриха головата си сметка в 10-ата минута чрез Димитър Иванов. Осем минути по-късно Иван Аспарухов реализира за 2:0, като този резултат се запази до почивката.

През втората част преднината стана класическа още в 40-ата минута, когато Тончо Георгиев превърна в гол отсъдената дузпа. Петко Петков вкара за 4:0 в 47-ата, а влезлият като смяна Радослав Захариев оформи крайното 5:0 в 60-ата минута.

"Въпреки резултата не съм доволен от показаното. Допуснахме твърде много непредизвикани грешки, а на моменти играхме твръде сковано. Трябва на всяка цена да изчистим тези елементи от представянето си, можем много повече", коментира след края на двубоя Христо Господинов.

Лудогорец U15 е на четвъртото място във временното класиране с 29 точки. Лидерът ЦСКА има 45.

Срещу Верея (Стара Загора) Лудогорец U15 игра в състав: Християн Стоянов, Ибрям Хабил, Ивайло Гущеров, Димитър Найденов, Симеон Николов, Любослав Маринов, Димитър Иванов, Янислав Дюлгеров, Тончо Георгиев, Иван Аспарухов, Петко Петков (Димитър Игнатовски, Росен Земеделски, Йоан Йорданов, Радослав Захариев).