Лудогорец II постигна победа с 2:1 срещу изпадналия в Трета лига Левски (Карлово). Мачът се игра на новата модерна клубна база на шампионите и беше последен от програмата на 26-ия кръг на Втора лига.

Нападателят Цветелин Чунчуков откри за тима на Радослав Здравков в 34-ата минута със своето шесто попадение за сезона. Десет минути по-късно Янко Вълканов от гостите си отбеляза автогол - 2:0. През втората част Кевин Бонифаци бе точен в 66-ата.

В срещата от Втора лига днес за "орлите" играха Йордан Минев и голмайсторът Жоао Пауло, които започнаха титуляри.

За Лудогорец II това е 11-а победа в първенството, след която "орлите" събраха 37 точки и заемат деветото място. Изпадналият вече Левски (Карлово) е на 16-ата позиция с 13 точки.

ВТОРА ЛИГА - 26 КРЪГ

30 април, неделя, 17:00 часа:

Банско - Оборище 0:0

Несебър - Спартак (Плевен) 3:1

1:0 Костов (14), 2:0 Карадайъ (38), 3:0 Карадайъ (52), 3:1 Радев (72)

Царско село - Септември 1:1
0:1 Галчев (10), 1:1 Диков (90)

Витоша - Локомотив (София) 0:2
0:1 Орачев (14), 0:2 Зюмбюлев (35)

ЦСКА II - Етър 2:3
0:1 Кънев (2), 1:1 Н.Колев (45), 1:2 Петков (58), 2:2 Йорданов (62), 2:3 Т.Колев (81)

Ботев (Гълъбово) - Ботев (Враца) 1:3
0:1 Смирнов (5), 0:2 Цолев (23), 0:3 Михайлов (39), 1:3 Халил (50)

От 18:00 часа
Созопол - Поморие 0:0

2 май 2017 г. (вторник) 17:00 часа:
Лудогорец II - Левски (Карлово) 2:1

1:0 Цветелин Чунчуков (34), 2:0 Янко Вълканов (44-автогол), 2:1 Кевин Бонифаци (66)