Българският шампион Лудогорец загуби с 0:1 от временния лидер в полската Екстракласа - Лехия Гданск. Единственото попадение в приятелската среща, която се игра в турския курорт Белек, отбеляза Суховски в 73-ата минута.

По този начин "орлите" записаха втора поредна загуба в контролите, като преди 3 дни те претърпяха поражение срещу румънския шампион ЧФР Клуж с 0:2. Иначе загубите на шампионите в Турция вече са 3, като на старта на подготовката си те загубиха от Ботошани с 1:3. Между трите поражения Лудогорец записа и победа над Будапеща Хонвед с 4:2.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Срещата започна по-добре за родния тим, като първият изстрел бе към вратата на поляците, а негов автор бе Натанаел.

В 20-ата минута Пайшао от Лехия стреля с глава, но неточно.

Едно от най-чистите положения през първата част дойде в 31-ата минута, когато Димо Бакалов отправи страхотен шут, той бе отразен от стража на поляците, но Жоао Пауло не успя да направи добавка от малък ъгъл.

В 37-ата минута двата отбора се сдърпаха на терена, след като Марселиньо бе грубо фаулиран от състезател на полския тим, но напрежението бързо утихна.

В самия край на полувремето пред Пауло се откри нова възможност, но се забави с действията си в атакуващ план и атаката завърши без попадение.

И през второто полувреме по-добре започнаха момчетата на Антони Здравков, като в 60-ата минута Попа бе изведен хубаво и навлезе в наказателното поле, след което пусна добър пас към Рибейро, но бразилецът не успя да засече.

В 71-ата минута в игра за Лудогорец влязоха Наумов, Вандерсон, Сисиньо, Дяков, Лукоки и Кешерю.

Само 2 минути по-късно Лехия излезе напред в резултата. Футболист на поляците напредна по дясното крило, след което центрира чудесно за Суховски, който с хубав изстрел прати топката в мрежата на Наумов.

В 81-ата минута "орлите" бяха близо до допускането на нов гол, но Арак от Лехия стреля в аут, след като излезе сам срещу вратаря на българите.

До края нямаше по-сериозни положения и поляците записаха успех срещу родния шампион. Следващата контрола на Лудогорец е на 1-и февруари, когато те срещат руския тим Ахмат Грозни.

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 6. Натанаел, 30. Моци, 2. Форстър, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 84. Марселиньо, 10. Кампаняро, 7. Бакалов, 64. Рибейро, 37. Жоао Пауло

Резерви: Попа, Григоре, Горалски, Вандерсон, Наумов, Кешерю, Дяков, Лукоки, Сисиньо

ЛЕХИЯ: Куциак, Младенович, Аугустин, Налепа, Фила, Кубицки, Лукашик, Маковски, Пайшао, Собиех, Мак

Резерви: Аломерович, Возняк, Нунеш, Витория, Левандовски, Димерски, Хараслин, Липски, Сопочко, Михалак, Суковски, Викри, Миколайевски, Чегиелка, Петк, Арак