Лудогорец прегази Левски с 5:1 у дома в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. Така тимът на Георги Дерменджиев дръпна с 6 точки пред ЦСКА на върха в класирането, като има и мач по-малко.

Разградчани записаха девета поредна победа в първенството и спряха серията от 10 мача без поражение на съперника, който от години не е получавал толкова попадения в една среща.

През 2010 година Левски загуби с 0:5 в Лисабон от Спортинг в мач от евротурнирите. За първенство тимът от "Герена" не бе допускал 5 попадения от 1996 година, когато бе сгазен от Нефтохимик с 5:1.

Лудогорец поведе още в третата минута срещу Левски тази вечер, след като Руан Крус се възползва от остро подаване отдясно и отблизо се разписа за 1:0. Крус можеше да удвои в десетата минута, но не успя да стреля точно.

Левски върна интригата в 17-ата минута след удар на Марин Петков покрай Серджио Падт за 1:1.

Пет минути по-късно домакините бяха на сантиметри от това да изравнят, но изстрелът от фаул на Бърнард Текпетей срещна напречната греда.

След 30-ата минута Левски имаше две добри възможности след удари от дистанция на Джавад Ел Джемили и Евертон Бала. Минути преди края и Марин Петков тества вратаря на разградчани, но Падт отново се справи.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Две минути след почивката Лудогорец поведе в резултата (2:1), Георги Терзиев вкара гол с глава, възползвайки се от центриране на Рик Джонатан.

Разградчани успяха да вкарат втори гол с глава по-малко от десет минути след това, когато Якуб Пьотровски намери топката след неуспешен опит за изчистване и я насочи в далечния ъгъл за 3:1.

Капитанът на Лудогорец бе в основата на четвъртото попадение на своя тим, след като в 63-ата минута асистира на Квадво Дуа за 4:1.

В продължението на двубоя Кайо Видал се възползва от грешка в отбраната на съперника и оформи крайното 5:1.

Лудогорец е лидер с 63 точки и мач по-малко от втория ЦСКА, Черно море е на трета позиция с две точки и ма-по-малко от "червените". Левски е четвърти с 51.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 5:1
1:0 Руан Крус (3'), 1:1 Марин Петков (17'), 2:1 Георги Терзиев (47'), 3:1 Якуб Пьотровски (56'), 4:1 Квадво Дуа (63'), 5:1 Кайо Видал (90+2)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  ГОООООЛ за Лудогорец! Прострелно подаване отдясно на вратата на Левски завърши с удар на Руан Крус за 1:0.
10' Нов шанс за разградчани! Рик Джонатан получи от Текпетей на далечната греда, пусна към Руан Крус, но той не успя да нанесе точен удар.
17'  ГОООООЛ за Левски! "Сините" осъществиха многоходова комбинация пред вратата на Лудогорец, топката попадна у Марин Петков, който прати топката във вратата за 1:1.
22'  ГРЕДА! Бомбен удар на Бърнард Текпетей от фаул срещна напречния стълб.
30' Опасен изстрел на Джавад Ел Джемили към вратата на Лудогорец, но се получи рикошет и Падт улови.
36' Евертон Бала напредна през средата на терена и отправи много силен шут, а Серджио Падт изби в ъглов удар.
40'  ПРЕТЕНЦИИ на Лудогорец за втори жълт картон на Карлос Охене, след като халфът препъна Бърнард Текпетей в гръб. Реферът Георги Кабаков прецени, че това е станало неволно.
42' Марин Петков стреля много силно с левия крак от сериозно разстояние, но Падт изби.
45+5' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  ГООООООЛ за Лудогорец! Георги Терзиев засече центриране на Рик Джонатан и заби топката с глава за 2:1.
51' Рик Джонатан изпълни фаул по диагонал от вратата на Левски, първият му удар бе избит, а при добавката Пламен Андреев улови.
53' Асен Чандъров стреля от границата на наказателното поле, но Падт нямаше проблем да улови.
56'  ГООООООЛ за Лудогорец! Якуб Пьотровски стигна до топката в наказателното поле на Левски и с глава я насочи в далечния ъгъл за 3:1.
63'  ГОООООЛ за Лудогорец! Якуб Пьотровски излезе сам срещу Пламен Андреев и подаде на Квадво Дуа, който на празна врата не сгреши.
87' Силен удар на Джавад Ел Джемили, но над вратата.
90+2'  ГОООООЛ за Лудогорец! Кайо Видал се разписа за 5:1 след пас на Текпетей и грешка в отбраната на Левски!
90+4' Край на мача!

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри  (24'  5. Георги Терзиев ), 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон – 8. Клод Гонзалвеш (80'  18. Ивайло Чочев), 6. Якуб Пьотровски (К – 37. Бърнард Текпетей, 99. Руан Крус   (60' 30. Педро Нареси) , 9. Квадво Дуа , 7. Рик Джонатан (80'  77. Кайо Видал )
Резерви: 12. Симон Слуга, 10. Матиас Тисера, , 26. Ноа Сонко Сундберг, , 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев
Треньор: Георги Дерменджиев

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев  (72'  77. Дейвид Михалев ), 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (К – 8. Карлос Охене  (48'  20. Асен Чандъров), 23. Патрик Мислович – 17. Евертон (72' 16. Преслав Бачев) , 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков   (72'  97. Асими Фадига)– 9. Рикардиньо
Резерви: 99. Иван Андонов, 19. Билал Бари, 24. Хоакин Фернандес, 27. Борислав Рупанов, 50. Кристиан Димитров
Треньор: Николай Костов

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР