Лудогорец постигна труден, но много ценен успех като гост над Монтана с 1:0. С победата разградчани направиха поредна крачка към титлата на България. Единственото попадение в срещата бе дело на румънския нападател Клаудиу Кешеру.

Срещата не се запомни с много футболни достойнства, а положенията пред двете врати бяха малко. домакините по-често опитваха да застрашат вратата на Владо Стоянов, докато играчите на Георги Дерменджиев владееха повече топката, но не успяваха да пробият защитния вал на Монтана.

Първата част приключи без голове, а през вторите 45 минути играчите на Емил Велев на няколко пъти можеха да излязат напред в резултата. Вместо това обаче в 77-ата минута гол падна именно във вратата на домакините. При поредната многоходова атака топката бе подадена към границата на пеналта, където Кешеру я изстреля от движение, тя рикошира в крак на бранител и прескочи вратаря на Монтана Христо Иванов.

До края на мача Монтана не съумя да стигне до изравняване.

С успеха Лудогорец събра 42 точки от 19 двубоя, а втория Берое има 33 след същия брой изиграни мачове. Левски е с двубой по-малко и с 31 точки на третото място. Монтана е на последното девето място с 14 точки.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

Монтана - Лудогорец 0:1
0:1 Клаудиу Кешеру (77)

Срещата по минути:
5- Кафу нахлу в наказателното поле на Монтана, но Христо Иванов се намеси добре
24- Атанасов изпревари защитник на Лудогорец и стреля с глава, но топката мина на сантиметри от вратата
29- Удар на Иван Минчев мина заплашително близо до вратата на гостите
41- Джонатан Кафу е изведен в наказателното поле от Марселиньо, но пропусна най-доброто положение за Лудогорец
45- Край на първото полувреме

_____________________________________________________________

46- Начало на второто полувреме
52- Петър Атанасов се откъсна зад защитата на Лудогорец, но пред вратата реши да подава към Здравко Лазаров, а пасът бе прекъснат
61- Здравко Лазаров е изведен от Коконов сам срещу вратаря на Лудогорец, но пропусна най-доброто положение за тима си
77-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудиу Кешеру стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони от крак на бранител и прехвърли вратаря на Монтана
88- Удар на Марселиньо, който обаче попада право в ръцете на вратаря на Монтана

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 15.Георги Ангелов, 26.Йордан Тодоров, 5.Асен Георгиевjalt.jpg, 6.Христофор Хубчев, 25.Станислав Генчевjalt.jpg (75-smqna.jpg 22.Сергей Георгиев), 24.Оливие Боне, 8.Иван Минчевjalt.jpg (70-smqna.jpg 16.Владимир Мичев), 7.Иван Коконовjalt.jpg, 10.Иван Стоянов (46- smqna.jpg77.Здравко Лазаровjalt.jpg), 20.Петър Атанасов
Резерви: 33.Ивайло Василев, 3.Иван Михов, 4.Набил Еженави, 13.Раиф Мурадов, 16.Владимир Мичев, 77.Здравко Лазаров, 22.Сергей Георгиев
Треньор: Емил Велев

22.JPGЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 55.Георги Терзиев, 37.Венцислав Керчевjalt.jpg, 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков, 8.Лукас Саша (88- smqna.jpg7.Михаил Александров), 88.Вандерсон, 6.Натанаел, 84.Марселиньо, 28.Клаудиу Кешеруtopka.jpg, 22.Джонатан Кафу (68- smqna.jpg11.Жуниор Кишада)
Резерви: 26.Милан Борян, 16.Браян Ангуло, 77.Витиня, 30.Андрей Препелица, 7.Михаил Александров, 11.Жуниор Кишада, 92.Джоди Лукоки
Треньор: Георги Дерменджиев