Лудогорец започна впечатляващо предсезонните контроли, побеждаваки с убедителното 5:0 Приморие (Словения) в първата си проверка на австрийска земя.

Спас Делев откри резултата в 6-ата минута, а в 12-ата Рик Джонатан удвои. Оливие Вердон вкара трети гол в 39-ата минута, а само 180 секунди по-късно сред реализаторите се записа и Фон Витри. Крайното 5:0 оформи Кайо Видал в 90-ата минута.

Дебют със зелената фланелка направи новото попълнение Хендрик Бонман. Немският вратар пази вратата на българския шампион през първото полувреме и не допусна гол.

Аут за тази среща са Пьотровски и Квадво Дуа, които са на европейското първенство в Германия съответно с Полша и Швейцария. Текпетей също няма да играе, тъй като е изостанал леко с подготовката и днес е наблегнал на бегови упражнения. Иван Йорданов пък все още не е възстановен от контузия.

Рик Джонатан отправи първия точен удар още в 22-ата секунда, а Макан улови. Словенците отговориха с опасен шут на Гулич в аут.

Българският шампион бързо взе нещата в свои ръце и в 6-ата минута откри резултата. Неделев намери Делев в наказателното поле. Крилото се разходи покрай защитниците на новака в словенския елит и с фронтален удар от 7-8 метра не остави шанс на Макан.

Играчите на Лудогорец комбинираха добре и в 10-ата минута, а атаката завърши със силен, но неточен изстрел на Рик.

Далеч по-силната игра на "орлите" даде резултат и в 12-ата минута след нов гол, този път на Рик. Бразилският флангови играч получи от Неделев на лявото крило, влезе навътре и след брилянтен фалцов шут с десния крак заби топката в далечния горен ляв ъгъл на словенската врата.

В 36-ата минута Гулич се възползва от грешка на Нареси, отне му топката пре наказателното поле и отправи силен удар, който излезе високо над напречната греда.

Само 180 секунди след това Вердон вкара трети гол за Лудогорец. Нареси засече с глава центриране от корнер на Неделев. Асистент съдията маркира игра с ръка на футболист от Приморие и отсъди дузпа. Вердон изпълни, Макан изби, но последва добавка на защитника за 3:0.

В 42-ата минута Фон Витри също наказа Приморие и почивката дойде при 4:0 за "орлите".

След почивката Лудогорец излезе с нов състав, а единственото изключение бе Спас Делев, който заигра десен бек. Три минути след началото на второто полувреме Дамян Христов улови удар на играч от Приморие.

В 70-ата минута Делев напредна и центрира към Чочев, който стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

До края възпитаниците на Георги Дерменджиев вкараха още един гол. В 90-ата минута Кайо Видал излезе очи в очи с вратаря на съперника и го прехвърли технично за крайното 5:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ПРИМОРИЕ 5:0
1:0 Спас Делев (6), 2:0 Рик Джонатан (12), 3:0 Оливие Вердон (39), 4:0 Аслак Фон Витри (42), 4:0 Кайо Видал (90)

ЛУДОГОРЕЦ: Хендрик Бонман (46 - Дамян Христов), 24. Оливие Вердон (46 - Диниш Алмейда), 5. Георги Терзиев (46 - Сонко Сундберг), 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон (46 - Антон Недялков), 30. Педро Нареси (46 - Методий Стефанов), 8. Тодор Неделев (46 - Ивайло Чочев), Росен Иванов (46 - Елисей Съров), 10. Матиас Тисера (46 - Филип Гигов), 7. Рик Джонатан (46 - Раи Насименто), 90. Спас Делев

ПРИМОРИЕ: Тони Макан, Мутавчич Мирко, Харис Дедич, Дамир Зукич, Маж Фоджек, Тарик Кандик, Неманя Жикич, Бабин Дамагой Бабин, Гонсало Агрелош, Едвин Сулянович, Марк Гулич