Лудогорец победи с 2:0 Ботошани в първата си контрола от зимната подготовка. Успехът на "орлите" дойде след голове на Клаудиу Кешерю в 11-ата минута и на Натанаел в 90-ата.

Димитър Димитров заложи от първата минута на двама таланти от школата. Титуляри срещу петия в румънското първенство започнаха левият бек Александър Василев и нападателят Светослав Ковачев (долу на снимката).

"Орлите" стартираха по-активно и в 11-ата минута поведоха. Марселиньо изведе младия Ковачев сам срещу вратаря на Ботошани, юношеският национал стреля, но Кобреа отрази. Последва добавка на Кешерю, който без проблем реализира в празната врата - 1:0.

До почивката избраниците на Херо пропуснаха няколко възможности.

През втората част Лудогорец излезе с нова единайсеторка, в която бе включен 17-годишният нападател от школата Доминик Янков. В 59-ата минута младокът имаше шанс да се разпише, но пропиля добър шанс.

В 76-ата минута българите като по чудо не удвоиха. След центриране от корнер Моци чукна топката към Густаво Кампаняро, но халфът не успя да вкара на два метра пред празната врата, стреляйки над напречната греда. В 90-ата минута Натанаел подпечата победата с красив гол от малък ъгъл, прехвърляйки стража на Ботошани - 2:0.

Втората контрола на Лудогорец в Турция е в събота (20 януари) срещу Шахтьор (Донецк). Двубоят с осминафиналиста в Шампионската лига ще се играе на стадиона на хотел "Регнум Кария" от 16:00 часа българско време.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТОШАНИ 2:0
1:0 Клаудиу Кешерю (11), 2:0 Натанаел (90)

ЛУДОГОРЕЦ (първо полувреме): Ренан дос Сантос, Сисиньо, Игор Пластун, Рафаел Форстър, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Марселиньо, Светослав Ковачев, Клаудиу Кешерю

ЛУДОГОРЕЦ (второ полувреме): Хорхе Брун, Георги Терзиев, Козмин Моци, Лукас Саша, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки, Жоао Пауло, Доминик Янков