Лудогорец победи с 3:1 Верея в контролен мач, игран на базата на шампионите в Разград. Треньорът на „орлите“ Георги Дерменджиев бе поканил доста играчи от втория отбор, както и някои от талантите в школата на клуба.

Още в 6-ата минута Вандерсон откри резултата. Девет минути по-късно реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа за Лудогорец след фаул срещу Кафу. Зад топката застана Андрей Пререлица, който не сбърка – 2:0. В последната минута на първото полувреме гостите върнаха едно попадение след като Ашар се разписа от фаул.

В средата на второто полувреме Кафу реализира трети гол за шампионите, с което беше оформен и крайният резултат.

В събота (2 април) Лудогорец приема Ботев (Пловдив) от 20:15 часа в среща от 27-ия кръг на "А" група. Във временното класиране "орлите" са убедителен лидер с актив от 54 точки.

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ 3:1
1:0 Вандерсон (6), 2:0 Препелица (15-д), 2:1 Ашар (45), 3:1 Кафу (67)

Лудогорец: Георги Аргилашки, Браян Ангуло, Тейнур Марем, Кристиян Григоров, Витиня, Андрей Препелица, Лукас Саша (86 – Олег Димитров), Вандерсон (к), Джоди Лукоки (80 – Ивайло Климентов), Джонатан Кафу (75 - Светослав Ковачев), Янаки Смирнов
Треньор: Георги Дерменджиев

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!