Лудогорец U19 записа минимална загуба с 0:1 при гостуването си в Братислава на Слован за мача от I кръг на Младежката шампионска лига. Момчетата на Тодор Живондов изиграха добър мач, но в някои ситуации спортният шанс не им достигна, за да си тръгнат с по-добър резултат от словашката столица.

През първото полувреме "орлите" не допуснаха сериозно напрежение пред своята врата. В 43-та минута чудесна възможност се откри пред Велислав Минков, който от упор, но от малък ъгъл пропусна да открие резултата. Така двата тима се оттеглиха за почивка при нулево реми.

Второто полувреме не започна добре за Лудогорец, защото домакините успяха да отбележат гол в 52-та минута. Момчетата на Тодор Живондов имаха прекрасна възможност да изравнят в 60-та минута. Тогава Владислав Найденов изскочи фронтално сам срещу вратаря, но се забави и не успя да нанесе завършващ удар. Добри шансове на два пъти се откриха и пред Иван Йорданов, но и той не успя да порази целта.