ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НА БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец победи шампиона на Словения Олимпия (Любляна) с 3:0 в контрола от лагера в Белек (Турция). Именно Олимпия елиминира "орлите" във втория предварителен кръг на Шампионската лига през този сезон.

Първата контрола на разградчани трябваше да се играе в неделя срещу Шахтьор (Донецк), но пропадна заради проливен дъжд.

Лудогорец поведе в 12-ата минута след попадение на Квадво Дуа. Кайо Видал нахлу в наказателното поле на Олимпия и подаде на Дуа, който с мощен удар отблизо разстреля Пинтол за 1:0.

След половин час игра Лудогорец поведе с 2:0 след прецизен удар от фаул на Тодор Неделев.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Минути преди края на първата част Бърнард Текпетей получи топката от дясното крило и стреля покрай вратаря за 3:0.

Секунди по-късно и Квадво Дуа се озова на подобна позиция, стреля по земя, но защитник се оказа на пътя на топката и спря пътя й към вратата.

Лудогорец можеше да отбележи четвърти гол в 66-ата минута след удар на Рик Джонатан, но вратарят на Олимпия спаси.

Матиас Тисера също можеше да се разпише в 79-ата минута, но стреля встрани.

В 81-ата минута Симон Слуга трябваше да се намесва след коварно изпълнение на пряк свободен удар от страна на словенците. Вратарят обаче успя да избие.

ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИЯ 3:0
1:0 Квадво Дуа (12'), 2:0 Тодор Неделев (30'), 3:0 Бърнард Текпетей (43')

Лудогорец (Bul)ЛУДОГОРЕЦ: 1 Серджио Падт 24 Оливие Вердон 5 Георги Терзиев 16 Аслак Фон Витри 17 Сон 8 Клод Гонсалвеш 6 Якуб Пьотровски 88 Тодор Неделев 9 Квадво Дуа 37 Бърнард Текпетей 77 Кайо Видал

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024