Лудогорец постигна убедителна победа над Дунав (Русе) в Разград с 6:2 в мач от 26-ия кръг на първенството на Елитната юношеска група до 19 години. Отличи се Мехмед Мехмед, който реализира четири гола.

Момчетата на Юри Васев притиснаха съперника още след първия съдийски сигнал. Нулевото равенство се запази 30 минути, благодарение най-вече на пропуските, които направиха "орлите". В 31-ата минута резултатът откри Мехмед. След още 5 минути се разписа и крилото Тони Иванов, а в 44-ата отново Мехмед направи резултата класически - 3:0.

През второто полувреме "орлите" излязоха прекалено успокоени от добрия си аванс. Гостите от Русе се възползваха от отпускането и само до 50-ата минута реализираха два гола - 3:2. Възпитаниците на Васев реагираха като ужилени и заредиха атака след атака. В 68-ата минута Мехмед направи резултата 4:2, а в 75-ата Тони Иванов и в 87-ата отново Мехмед оформиха крайното 6:2.

„Доволен съм от старанието на момчетата, поздравявам ги за убедителната победа. Не ми хареса играта им в началото на второто полувреме. Те трябва да разберат, че във футбола няма място за отпускане, защото то обикновено се заплаща скъпо”, коментира Юри Васев.

След изразителната победа талантите от школата на шампионите заемат третото място с 51 точки. Лидер в Елитната група до 19 години е ЦСКА с 65, а втори е Славия с 60 точки.

Съставът на Лудогорец U19: Иван Атанасов, Венцислав Славов, Иван Великов, Лъчезар Ковачев, Ерол Дост, Цветослав Петров /к/, Тони Иванов, Мартин Милков, Андреан Димитров,  Мехмед Мехмед (Мирослав Георгиев, Георги Бабалиев, Ангел Дойчинов, Любомир Караниколов).