Левски победи Лудогорец с 1:0 в среща от последния 35-и кръг на efbet Лига - последна за треньора Николай Костов, капитана на "сините" Николай Михайлов и защитника Хосе Кордоба.

Столичани прекъснаха серия от 24 мача без успех над разградчани.

Домакините показаха ретро екип, с който ще играе през следващия сезон. Именно играчите на Левски първи бяха близо до гол в 12-ата минута, но Марин Петков и Фабио Лима не се възползваха.

Минута след това всички по трибуните се изправиха на крака и изпратиха с овации капитана Николай Михайлов, който напусна терена в последния си мач за тима, заменен от Пламен Андреев.

Лудогорец показа зъби в 18-ата минута, в която Клод Гонсалвеш отправи опасен удар към вратата на "сините".

След половин час игра Марин Петков пропусна чудесна възможност с удар по диагонал, но не намери вратата на Лудогорец.

Спас Делев отправи първия точен удар за разградчани" в мача, затрудни Андреев, но недостатъчно, за да отбележи.

Минути след почивката Фабио Лима беше изведен срещу Дамян Христов и го преодоля за 1:0. Лудогорец можеше да изравни малко след това, но защитник и вратарят Пламен Андреев се справиха с атаката на разградчани и удара на Спас Делев.

Четвърт час преди края вратарят на Лудогорец показа колебание при удара на Марин Петков, но въпреки това се справи.

Гредата помогна на Лудогорец в 83-ата минута след техничен удар на Асен Чандъров, който бе изгонен малко след това за удар по съперник.

Лудогорец завършва сезона на първо място в класирането с 82 точки, докато Левски е четвърти с 64.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Фабио Лима (49')

По-важното от мача по минути:

0' Капитанът на Левски Николай Михайлов и треньорът Николай Костов получиха благодарствени плакети, тъй като срещата е последна за тях със "сините".
1' Начало на срещата.
12' Чудесен шанс за Левски! Марин Петков и Фабио Лима опитаха удари, но не намериха целта.
13'  СМЯНА за Левски! Вратарят Николай Михайлов напуска терена под аплодисментите на феновете в последния си мач за тима. Съотборниците му се събраха и направиха шпалир.
18' Възможност за Лудогорец! Клод Гонсалвеш стреля към вратата на Левски, но покрай рамката на Андреев.
32' Чудесен удар по диагонала на Марин Петков, но топката преминава на сантиметри покрай вратата.
39' Първи точен удар за Лудогорец! Спас Делев отправи плътен изстрел, но Андреев се справи, макар с леко колебание.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49'  ГООООЛ за Левски! Ел Джемили изведе Фабио Лима в наказателното поле на Лудогорец, ударът му се отби в лявата греда, а след това топката се спря в мрежата за 1:0.
50'  Чудесна възможност за Лудогорец! Спас Делев шутира, но Андреев спаси.
56' Шанс за Левски! Джавад Ел Джемили пое пред наказателното поле и стреля, но Христов изби.
75' Възможност за "сините"! Марин Петков шутира от дистанция, Дамян Христов изпусна топката, но успя да я прибере в ръцете си пред погледа на връхлитащ играч на Левски.
83'  ГРЕДА за Левски! Асен Чандъров получи топката пред наказателното поле и опита техничен удар, но право в лявата греда.
84'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Асен Чандъров напуска играта с директен червен картон заради удар с крак в тялото на съперник
90+3' Край на мача.

Левски София ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (К) (13'  1. Пламен Андреев) – 22. Патрик-Габриел Галчев , 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 8. Карлос Охене (46'  23. Патрик Мислович), 10. Асен Митков (46'  17. Евертон) – 7. Фабио Лима  (76'  20. Асен Чандъров), 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков – 9. Рикардиньо (61'  16. Преслав Бачев)
Резерви: 19. Билал Бари, , 24. Хоакин Фернандес, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 67. Дамян Христов – 5. Георги Терзиев (К), 8. Клод Гонсалвеш, 14. Дени Групер (69' 58. Димитър Илиев) , 18. Ивайло Чочев, 29. Николай Николов (86' 59. Алекс Луканов) , 63. Анастас Пемперски, 80. Методий Стефанов (79' 72. Росен Иванов) , 90. Спас Делев, 93. Йоан Йорданов  (69' 74. Хюсеин Кельовлуев) , 97. Владислав Найденов
Резерви: 69. Пламен Пепеляшев – 3. Антон Недялков, 15. Елисей Съров, 23. Филип Гигов
Треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: К. Колев
Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР