След категоричния успех над Славия с 5:0 на Лудогорец U19, "орлите", играещи в Елитната юношеска група до 17 години, не останаха по-назад и разбиха Сокол (Марково) със същия резултат. Мачът от 18-ия кръг на първенството се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Петър Пенчев започнаха вихрено срещата и първият гол падна в 12-ата минута. Точен бе Велислав Минков, след разбъркване пред вратата на съперника. В 23-ата минута Антониян Харалампиев се разписа за 2:0 при подобна ситуация. Димитър Жеков направи резултата класически в 27-ата минута, след скоростна атака по десния фланг.

Въпреки солидната преднина от първото полувреме, "орлите" продължиха да атакуват все така настойчиво и през второто. В 60-ата минута Кирил Янакиев отбеляза за 4:0 с красив удар отдалеч, който се заби неспасяемо в горния ъгъл. В 67-ата минута Караангелов изведе хубаво през центъра Преслав Петков на добра позиция и той вкара за крайното 5:0.

Съставът на Лудогорец до 17 години от мача със Сокол (Марково): Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Димитър Жеков, Петър Караангелов, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Антониян Харалампиев, Пламен Стоянов, Георги Бабалиев (Преслав Петков, Николай Георгиев, Петър Георгиев, Йордан Статев).