Попълнете търсена ключова дума или фраза

Олимпия (Любляна) елиминира Лудогорец в луд мач, Десподов грешник в края ВИДЕО

Капитанът на българския шампион пропусна дузпа в последните секунди на реванша в Словения

Снимка: Startphoto.bg
1 от 3

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Олимпия (Любляна) обърна Лудогорец с 2:1 в луд мач с късен гол и пропусната дузпа в последните секунди на реванша между двата тима от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, за да продължи напред с общ резултат 3:2. Кирил Десподов (15) даде аванс на "орлите" с красив гол от пряк свободен удар, но Тими Елшник (19, 90+2) се превърна в герой за домакините с две попадения, второто от които срещу 10 от "орлите" заради изгонването на Сон с директен червен картон в 83-ата минута. В 12-ата минута от добавеното време на срещата Десподов пропусна дузпа, след като Видовшек отрази удара му от бялата точка и прати тима си в следващата фаза. Така в третия квалификационен кръг словенският шампион ще се изправи срещу Галатасарай или Жалгирис, които завършиха 2:2 в първия си мач на литовска земя.

След отпадането от Шампионската лига Лудогорец ще играе в третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу загубилия от двойката Астана и Динамо (Загреб), който спечели с 4:0 в първата среща на свой терен.

Двубоят започна с активни действия и на двата тима, които обаче не застрашаваха двамата вратари, а на стадиона се изля и истински порой. Четвърт час след началото Кирил Десподов вкара красив гол от пряк свободен удар и даде аванс на българския шампион. Само три минути по-късно обаче Олимпия изравни също след статично изпълнение. Домакините си спечелиха свободен удар почти на тъча в половината на Лудогорец. Топката бе центрирана в наказателното поле, където отбраната на Лудогорец не успя да я изчисти и Тими Елшник засече от въздуха на далечната греда, за да изравни за 2:2.

След гола си домакините упражниха натиск и на няколко пъти се стигна до опасни центрирания пред Серджио Падт и няколко поредни корнера. В 33-ата минута след грешка на Педро Нареси в центъра на терена словенците организираха контраатака, която завърши с много техничен удар на Свит Сешлар, при който Падт нямаше какво да направи, а топката срещна сглобката на вратата и излезе в аут.

Натискът на домакините продължи и се наложи Падт да спасява след мощен удар на Сешлар и шут на Руи Педро минута по-късно. Три минути преди края на първата част Доминик Янков предприе индивидуална акция и успя да стреля опасно от границата на наказателното поле, но след рикошет в бранител на Олимпия топката излезе в корнер, какъвто обаче не бе даден от съдията. В самия край на даденото петминутно продължение на първото полувреме домакините стигнаха до свободен удар в половината на разградчани, но след центрирането нито един от футболистите не игра с топката и тя излезе в аут.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След почивката домакините в първите минути домакините стигнаха до няколко опасни центрирания пред Падт, но удар така и не последва. В 58-ата минута Десподов комбинира с Доминик Янков, а той стреля много силно по диагонала. Вратарят на домакините Видовшек изби, като топката попадна отново в Десподов, който се разписа, но попадението не бе зачетено заради засада, потвърдена и от ВАР.

Лудогорец се настани трайно в половината на своя противник. „Орлите” стигнаха до няколко поредни корнера, но така и не застрашиха опасно вратаря на Олимпия. В 68-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като състезател в зелен екип падна в наказателното поле пред Серджио Падт, но реферът показа играта да продължи. Десет минути по-късно Якуб Пьтровски обстрелва вратата на Олимпия, но Видовшек отново спаси. Последва добавка на футболист на Лудогорец, но след рикошет топката излезе в пореден корнер.

В 82-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Сон бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Руи Педро. Седем минути след това Спас Делев получи пас от Кирил Десподов и отправи изстрел, но топката се отби в страничния стълб на вратата.

В първата минута на добавеното време Падт блесна със спасяване с върха на ръкавиците си, но след изпълнения от Сешлар корнер Тими Елшник вкара общо третия си гол във вратата на Лудогорец за 2:1.

В осмата минута на добавеното време Лудогорец имаше шанс да отбележи, но топката, изстреляна от Кайо Видал бе в обсега на Видовшек. Секунди след това последва проверка от ВАР за нарушение срещу Спас Делев и съдията Кристиан Дингерт лично отиде да преразгледа ситуацията, след което отсъди дузпа. Зад топката застана Кирил Десподов, който обаче пропусна, след като Видовшек отрази удара му и прати Олимпия напред.

ОЛИМПИЯ (ЛЮБЛЯНА) - ЛУДОГОРЕЦ 2:1
0:1 Кирил Десподов (15), 1:1 Тими Елшник (18), Тими Елшник (90+2)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - На стадион „Стожице” в словенската столица се изля истински порой.
5 - Двата тима започнах активно, но атаките им не водят до опасности пред вратите на Видовшек и Падт.
8 - Кирил Десподов центрира от свободен удар, но не последва нищо опасно за словенския страж.
13 - Педро Нареси стреля от удобна позиция, но не успя да отправи добър удар и да порази целта.
15 - ГОООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов изпълни перфектно пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, прехвърли стената и прати топката директор във вратата за 0:1.
18 - ГОЛ за Олимпия (Любляна)! Тими Елшник засече центриране в наказателното поле и с удар от въздуха разстреля Серджио Падт за 1:1.
25 - Ратник игра с глава след центриране от корнер, но ударът му бе блокиран.
29 - Доминик Янков центрира остро и защитник на домакините изчисти топката.
33 - ГРЕДА за Олимпия (Любляна)! Свит Сешлар опита удар от дистанция и топката срещна сглобката на вратата.
38 - Сешлар шутира и Падт изби, а при добавката Нукич не успя да играе добре с топката.
39 - Падт отново се намеси решително при изстрел на Руи Педро.
42 - Доминик Янков предприе индивидуална акция и успя да стреля опасно от границата на наказателното поле, но след рикошет в бранител на Олимпия топката излезе в корнер, а реферът не видя това и отсъди аут.
45+5 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
54 - Франко Русо реагира навреме преди Нукич да успее да играе с топката.
55 - Ивайло Петев извърши две смени - Бърнард Текпетей бе заменен от Якуб Пьотровски, а Матиас Тисера от Спас Делев.
58 -  Кирил Десподов вкара топката във вратата на Олимпия, но попадението не бе зачетено заради засада, потвърдена и от ВАР.
68 - Домакините имаха претенции за дузпа, след като състезател в зелен екип падна в наказателното поле пред Серджио Падт, но реферът показа играта да продължи.
69 - Лудогорец отговори с добра атака отдясно, която завърши с остро подаване на Сон към Десподов, но нападателят стреля без подготовка и не намери целта.
78 - Якуб Пьотровски стреля мощно от дистанция, но Видовшек успя да избие, а при добавката Кайо Видал бе неточен.
83 - Сон е изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Руи Педро и Лудогорец остава в намален състав.
89 - ГРЕДА за Лудогорец! "Орлите" организираха контраатака и Спас Делев шутира от границата на наказателното поле, а топката се удари в страничната греда за щастие на домакините.
90+1 - Падт блесна със спасяване с върха на ръкавиците си.
90+2 - ГОЛ за Олимпия (Любляна)! Сешлар центрира от корнера и Тими Елшник вкара общо третия си гол във вратата на Лудогорец за 2:1 в тази среща.
90+8 - Лудогорец имаше шанс да отбележи, но топката, изстреляна от Кайо Видал бе в обсега на Видовшек.
90+9 - След проверка от ВАР за нарушение срещу Спас Делев съдията Кристиан Дингерт лично отиде да преразгледа ситуацията и отсъди дузпа.
90+12 - Кирил Десподов пропусна дузпата, след като ударът му от бялата точка бе отразен от Видовшек.
90+12 - Край на мача! Олимпия (Любляна) обърна Лудогорец с 2:1 и с общ резултат 3:2 се класира напред.

Олимпия (Любляна): 69. Матевж Видовшек, 2. Жорже Силва , 3. Давид Суалее, 9. Мустафа Нукич  (60 37. Педро Лукас), 10. Тими Елшник - к , 14. Марсел Ратник , 16. Ахмет Мухамедбегович, 19. Свит Сешлар (90+5 33. Неманя Гаврич), 21. Иван Посавец (80 20. Неманя Мотика), 34. Агустин Дофо , 99. Руи Педро (90+5 43. Алжаш Крефл)
Резерви: 22. Денис Пинтол, 31. Жан Маурисио, 6. Матео Караматич, 11. Саар Федида, 15. Марко Ристич, 17. Адмир Бристрич, 20. Неманя Мотика, 26. Вал Янкович, 33. Неманя Гаврич, 37. Педро Лукас, 43. Алжаш Крефл, 77. Алдин Якупович
Треньор: Жоао Енрикеш

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 17. Сон , 24. Оливие Вердон, 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер , 64. Доминик Янков (84  16. Аслак Фон Витри), 30. Педро Нареси  (84  82. Иван Йорданов), 8. Клод Гонзалвеш (69  77. Кайо Видал), 37. Бърнард Текпетей (55  6. Якуб Пьотровски ), 10. Матиас Тисера (55  90. Спас Делев), 11. Кирил Десподов - к
Резерви: 12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 16. Аслак фон Витри, 20. Густаво Нонато, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Ивайло Петев

Стадион: "Стожице", Любляна
Съдия: Кристиан Дингерт (Германия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР