ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Славия загуби с 0:2 от Лудогорец в отложен двубой от третия кръг на efbet Лига.

Разградчани започнаха много силно двубоя и в първия четвърт час се отчетоха с греда след удар на Руан Круз. Нападателя стреля още няколко пъти към вратата на Светослав Вуцов, но без резултат.

До края на полувремето натискът на Лудогорец поутихна, макар разградчани да имаха още два опасни удара, дело на Неделев и Руан Круз.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

След час игра Лудогорец пропиля още едно добро положение, след като Бърнард Текпетей извърши фаул в атака след центриране на Неделев към далечната греда.

Лудогорец поведе в 68-ата минута с попадение на Квадво Дуа, отбелязал първия си гол с екипа на разградчани (1:0).

Десет минути по-късно Квадво Дуа удвои аванса на Лудогорец след центриране отдясно и удара с глава (2:0). До края резултатът остана непроменен.

Победата доближи шампионите на две точки и мач по-малко от лидера Черно море. Разградчани са четвърти в таблицата, докато Славия е сред последните три тима в класирането.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Квадво Дуа (68'), 0:2 Квадво Дуа  (77')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първи удар в мача! Руан Круз стреля от въздуха, но високо над вратата на Славия.
15'  ГРЕДА за Лудогорец! Руан засече центриране отдясно, но на няколко метра от вратата, насочи топката в гредата.
17' Пореден опит на Руан Круз! Нападателят стреля след серия от финтове, но право в ръцете на Вуцов.
19' Тодор Неделев получи отдясно в наказателното поле, обърна се и шутира, но слабо и неточно.
39' Нов шанс за Лудогорец! Круз стреля за пореден път, но след рикошет топката излезе в корнер.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
58' Възможност за Лудогорец! Неделев центрира за Текпетей, но той извърши фаул в атака.
68'  ГООООЛ за Лудогорец! Клод Гонзалвеш изведе Квадво Дуа на стрелкова позиция вляво от вратата и той откри резултата с удар по тревата.
77'  ГООООЛ за Лудогорец! Кайо Видал проби по дясното крило и центрира за Квадво Дуа, който отблизо с глава направи 2:0.
90+3' Край на мача.

Славия София СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4.Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 5. Велко Йеленкович , 73. Иван Минчев -к (55'  10. Владимир Николов), 71. Кристиян Стоянов (82'  19. Чунг Нгуен До), 93. Сибири Кейта (55' 17. Ерол Дост) , 88. Тони Тасев (82'  23. Денислав Александров), 8. Емил Стоев
Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Мартин Сораков, 14. Роберто Райчев
Треньор: Мартин Кушев

Лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джоната (60'  77. Кайо Видал), 8. Клод Гонзалвеш, 16. Аслак фон Витри (74'  17. Сон), 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей (87'  90. Спас Делев), 88. Тодор Неделев (60'  9. Квадво Дуа  ), 99. Руан Секо
Резерви: 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 30. Педро Нареси, 64. Доминик Янков
Треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Александър Шаламанов", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР