ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Атанас Зафиров и Исак Гозес за крайния резултат от мача!

Славия победи Лудогорец с 3:2 като гост в двубой от 18-ия кръг на efbet Лига и нанесе първа загуба на "орлите" в първенството от 20 август насам. Поражението е първо за треньора на Лудогорец Георги Дерменджиев след завръщането му начело на тима.

Срещата трябваше да се играе вчера, но бе отложена заради заснежен терен в Разград.

Успехът е първи за столичани в Разград и е чудесен подарък от отбора за президента на Славия Венцеслав Стефанов, който утре става на 74 години.

Мачът започна без опасности пред двете врати и продължи така до 24-ата минута. Тогава Мартин Сораков проби в наказателното поле и опита центриране, но топката се удари в ръката на Франко Русо. "Белите" имаха претенции за дузпа, но Волен Чинков подмина ситуацията.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

След половин час игра Славия поведе с автогол на Франко Русо, който прати топката в собствената си врата (1:0).

Няколко минути по-късно Рик Джонатан получи пас Фон Витри, но прати топката над напречната греда. Бразилецът се реваншира минути преди края на първата част със силен удар извън наказателното поле в долния десен ъгъл за 1:1.

Славия поведе в резултата в 47-ата минута след попадение с глава на Мартин Сораков (2:1), а само няколко минути по-късно Галин Иванов се разписа с удар от няколко метра (3:1).

Лудогорец направи тройна смяна в 60-ата минута и седем по-късно един от появилите се на терена Кайо Видал намали аванса на Славия (2:3) след удар с глава.

Победата прати Славия на 11-о място, далеч от дъното на класирането. Лудогорец пък остава на трета позиция, на три точки и мач по-малко от втория Черно море.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:3
0:1 Франко Русо (30'-автогол), 1:1 Рик Джонатан (43'), 1:2 Мартин Сораков (47'), 1:3 Галин Иванов (54'), 2:3 Кайо Видал (67')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. Перфектни условия за игра в Разград.
24'  Претенции за дузпа! Топката се удари в ръката на Франко Русо в наказателното поле на Лудогорец, но съдията и ВАР подминаха ситуацията.
30'  ГОООООЛ за Славия! Денислав Александров проби по дясното крило и центрира остро към близката греда, Франк Русо протегна крак и си отбеляза автогол.
34' Шанс за Лудогорец! Рик Джонатан получи добра топка в наказателното поле, но стреля над вратата.
43'  ГОООООЛ за Лудогорец! Рик Джонатан стреля силно и намери долния десен ъгъл за 1:1.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  ГОООООЛ за Славия! Мартин Сораков бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава се разписа за 2:1.
54'  ГОООООЛ за Славия! Денислав Александров проби отдясно и намери Галин Иванов в наказателното поле, а той се разписа за 3:1.
65' Опасен удар на Аслак Фон Витри в близкия ъгъл, но Вуцов се справи.
67'  ГОООООЛ за Лудогорец! Кайо Видал се възползва от центриране и с глава вкара за 2:3.
90+2' Опасно центриране в наказателното поле на Славия, последва удар с глава, но Вуцов успя да спаси.
90+5' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга – 16. Аслак Фон Витри, 22. Франко Русо  , 26. Ноа Сонко Сундлерг, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски (К), 8. Клод Гонсалвеш – 7. Рик Джонатан  (60'  11. Мунир Шуиар ), 88. Тодор Неделев (60  30. Педро Мачадо), 37. Бърнард Текпетей (60'  77. Кайо Видал )– 9. Квадво Дуа (73'  99. Руан Крус )
Резерви: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тиссера, 90. Спас Делев,
Треньор: Георги Дерменджиев

Славия СофияСЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак (80'  6. Мартин Георгиев), 5, Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 27. Емил Мартинов , 17. Ерол Дост – 23. Денислав Александров , 33. Галин Иванов (К)  (86' 71. Кристиян Стоянов) , 88. Тони Тасев (70'  8. Емил Стоев ) – 9. Мартин Сораков  (86'  10. Владимир Николов)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 93. Сибири Кейта
Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР