Лудогорец II спечели важна победа в Добрич над Добруджа с 3:1 в мач от 22-ия кръг на първенството във Втора лига. Момчетата на Радослав Комитов проявиха воля и дух, постигайки пълен обрат. В герой за "орлите" се превърна 18-годишният Иван Йорданов, който вкара две красиви попадения.

Най-интересното в срещата се случи през втората част. Домакините поведоха с гол на Петър Тончев в 55-ата минута. Обратът на "орлите" започна с красиво изпълнение на Иван Йорданов. В 73-ата минута талантът на Лудогорец изстреля фронтално срещу вратата истински снаряд с левия крак и топката влетя в мрежата - 1:1. Минута преди края на редовното време Цветослав Петров проби отляво, подаде на бразилеца Рибейро, който стреля без забавяне.

Стефано Кунчев изби, но централният нападател Димитър Митков стигна пръв до топката и отбеляза за 2:1. В седмата минута на добавеното време отново Йорданов реализира за 3:1 за гостите, а попадението може да бъде определен за "черешката на тортата" в срещата, пишат от Лудогорец на клубния си сайт. Халфът направи Кунчев безпомощен, след като от около 35 метра, от фаул, прати топката неспасяемо в горния ъгъл на неговата врата.

След успеха Лудогорец II събра 22 точки и заема 14-ото място. Добруджа остава последен с 14.

ДОБРУДЖА - ЛУДОГОРЕЦ II 1:3
1:0 Петър Тончев (55), 1:1 Иван Йорданов (73), 1:2 Димитър Митков (89), 1:3 Иван Йорданов (90+7)

Добруджа: Стефано Кунчев, Кристиян Пешков, Михаил Венков, Николай Николаев, Кристиян Григоров, Тодор Паланков, Валериу Тирон (38 - Георги Колев), Петър Тончев (79 - Росен Кръстев), Николай Минков, Етиен Кобобола, Кристиян Петков (58 - Кристиян Димитров)

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Олег Димитров, Илкер Будинов, Димитър Митков (90+1 Георги Вълчев), Ерол Дост, Доминик Янков (62 - Методий Стефанов), Преслав Петров, Димитър Илиев, Иван Йорданов, Ивайло Климентов (50 - Цветослав Петров), Дейвид Перейра