Лудогорец U17 отвя с 8:0 юношите старша възраст на Фратрия (Варна). Контролата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

През първото полувреме "орлите" вкараха шест гола. Филип Гигов откри в 3-aта минута. В 6-aта минута Джанер Садетинов удвои от дузпа, свирена за нарушение в наказателното поле срещу Александър Маринов. В 13-ата Константин Димитров също бе спрян непозволено в наказателното поле и минута по-късно Симеон Шишков направи 3:0 от бялата точка. В 17-ата минута Александър Маринов вкара за 4:0, а три минути по-късно резултатът стана 5:0. Попадението реализира Кристиян Николов. До почивката още едно попадение вкара и Филип Гигов.

През втората част до крайното 8:0 се стигна след голове на Константин Димитров и Иван Георгиев, съответно в 62-ата и 81-ата минути.

"Момчетата се стараха и изпълниха поставените им задачи. Постепенно в хода на подготовката вдигаме нивото, но има още много компоненти от играта, които трябва да усъвършенстваме", коментира треньорът на отбора на Лудогорец до 17 години Емилиян Петров.