Лудогорец U17 разби със 7:1 връстниците си от Розова долина (Казанлък). Мачът от 10 кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Гостите успяха да открият резултата още в първата минута. Те успяха да задържат преднината си до 20-ата минута. Тогава Стивън Вълчев изведе добре Димитър Филипов и той вкара за 1:1. В 29-та минута Димитър Филипов направи 2:1 с удар извън наказателното поле. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто доминацията на "орлите" доведе до още пет гола във вратата на Розова долина. Иван Нешков вкара от фал за 3:1 в 54-та минута. Емил Панов бе точев в 61-та за 4:1. Осем минути по-късно Иван Нешков пусна хубав пас зад гърба на защитата, а Йоан Кирев прати топката в мрежата за 5:1.

Крайното 7:1 оформи Райън Иванов след попадения в 78-та и 82-та минути. И за двете попадения му асистира Емил Панов.

"В такива мачове, в които съперникът не е на нашето ниво, очакваме повече класа в играта на всеки един от нашите футболисти. Днес допуснахме доста неточности в действията си, отстъпвахме в някои сблъсъци и ни липсваше надиграването в двете фази", коментира треньорът Христо Господинов след изразителната победа.