Наставникът на Лудогорец Анте Шимунджа бе доволен от победата с 2:0 над Сутиеска в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Той подчерта, че съперникът се е стремял предимно да се защитава, което е направил срещата по-трудна за тима му.

“Това е квалификация в европейски турнир, първи мач за новия сезон и мисля, че постигнахме добър резултат. Във втория двубой искаме да направим повече и да продължим напред.

Винаги е трудно, когато съперникът идва да се защитава и идва да действа на контраатаки. През второто полувреме намирахме повече пространства, трябваше да променим някои неща на почивката и го направихме. Лудогорец е доста по-сплотен, сработката е доста по-лесна в момента.

Когато победиш 2:0 имаш предимство за реванша, но трябва да останем концентрирани на 100%, защото имаме още работа да свършим. Имаме някои проблеми със състава, но имаме и доста възможности за ротации”, каза Шимунджа.