Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Лудогорец не успя да победи на своя стадион унгарския МОЛ Види в мач от втория квалификационен кръг на Шампонската лига. Срещата завърши при резултат 0:0, за което може да съжалява само българският първенец. Играчите на Пауло Аутуори натискаха своя съперник цял мач, създадоха редица добри възможности, но в този мач стражът на гостите Адам Ковачик бе вездесъщ.

Марко Николич заложи на доста дефанзивна игра, която даде своя резултат. Отбраната на МОЛ Види успяваше в повечето случаи да спира набезите на Лудогорец, а когато не успяваше, се намесваше Ковачик.

Пауло Аутуори заложи на състава от първия мач с Крусейдърс, който завърши с успех със 7:0 за българския тим.

През първото полувреме Лудогорец доминираше изцяло. Играчите на Пауло Аутуори ннатиснаха от първата минута своя съперник и създадоха няколко много опасни ситуации през първите 45 минути.

Лукас Саша бе първият, който застраши сериозно вратата на Ковачик. Халфът на Лудогорец стреля много силно от дистанция, но стражът на МОЛ Види изби. Само 120 секунди по-късно Вандерсон проби през цялата защита на гостите, успя да копне топката над стража, но миг преди кълбото да влезе в мрежата бранител изчисти.

В 24-ата минута Кешерю бе изведен много добре от Марселиньо. румънецът стреля по диагонал, но топката премина на сантиметри покрай гредата.

Марселиньо също получи шанс да реализира. Той овладя в наказателното поле, финтира бранител и прати кълбото към вратата. Топката рикошира, но стражът на унгарците успя да избие.

Второто полувреме отново протече в същия сценарий. Гостите от МОЛ Види се бранеха много добре, докато футболистите на Лудогорец не спираха да опитват да пробият отбраната и вратаря Ковачик.

Вандерсон с мощен удар обстрелва вратата по диагонал, но топката профуча на сантиметри край десния страничен стълб.

Влезлите като резерви Кампаняро и Швиерчок също опитаха да пронижат вратата на унгарския тим, но вездесъщяит в този мач вратар на гостите не спираше с добрите си намеси.

В последните минути на два пъти Марселиньо опита да отбележи, но и в двата случая топката не намери очертанията на вратата и двубоят завърши при нулево равенство.

Реваншът в Унгария е на 1 август, а победителят ще се изправи срещу спечелилия от двойката Клуж - Малмьо. Първата среща в Румъния завърши с успех за шведския тим с 1:0.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Лудогорец - МОЛ Види 0:0
Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- Лукас Саша стреля с глава след центриране от корнер, но ударът мина покрай вратата
15- Лукас Саша стреля от границата на наказателното поле, но стражът Ковачик изби
17- Страхотен пробив на Вандерсон, преодоля половината защита на МОЛ Види и стреля, но от самата голлиния защитник изчисти топката
24- Марселиньо изведе Кешеру диагонално. Румънецът стреля с левия крак и се опита да намери другия ъгъл на вратата на Ковачик, но топката премина встрани
34- Марселиньо овладя в наказателното поле, финтира бранител и стреля. Топката рикошира, но стражът на унгарците успя да избие топката
45- 3 минути продължение
45+2- Натанаел стреля силно от пряк свободен удар, но топката прелетя покрай врарата
45+3- Край на първото полувреме
________________________
46- Начало на второто полувреме
55- След корнер топката достигна до Вандерсон отдясно. Бразилецът с мощен удар обстрелва вратата, но топката профуча на сантиметри край десния страничен стълб
67- Кампаняро стреля, но топката мина вляво от гредата на Ковачик
75- Швиерчок стреля от дистанция, но Ковачик пак лови
76- Швиерчок пусна с едно към Марселиньо, за да го изведе, но бразилецът е бил в засада
83- Вандерсон получи и стреля по диагонал, но Винисиус отклони към границата на наказателното поле. Там бе Марселиньо, който шутира, но топката бе изчистена в ъглов удар
85- Марселиньо стреля, но топката мина над вратата
90- 6 минути продължение
90+6- Край на мача!

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 4. Сисиньо, 30.Козмин Моци, 90.Рафаел Форстър, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков, 8.Лукас Саша (61-10.Густаво Кампаняро), 88.Вандерсон, 84.Марселиньо (84-92.Джоди Лукоки), 93.Върджил Мисиджан, 28.Клаудио Кешерю (60-70.Якуб Швиерчок)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 5.Георги Терзиев, 3.Антон Недялков, 10.Густаво Кампаняро, 37.Жоао Пауло, 70.Якуб Швиерчок, 92.Джоди Лукоки
Треньор: Пауло Аутори

МОЛ Види: 74.Адам Ковачик, 23.Роланд Юхаш, 11.Лоик Него, 5.Атила Фиола, 22.Стопира, 3.Пауло Винисиус, 33.Йозеф Варга, 10.Ищван Ковач (68-17.Мате Паткай), 19.Бобан Николов (71-7.Данко Лазович), 9.Шаболш Хущи, 44.Марко Шчепович (80-14.Стефан Шчеопович)
Резерви: 12.Томаш Туйвел, 25.Крищиян Тамаш, 13.Зомбор Берекш, 19.Бобан Николов, 17.Мате Паткай, 7.Данко Лазович, 14.Стефан Шчеопович
Треньор: Марко Николич

Разград, "Лудогорец Арена"
Съдия:
Боян Панджич
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия